• In English
 • Розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та якісне надання соціальних послуг – пріоритети Мінсоцполітики у 2020 році
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 лютого 2020 року о 19:06

  Урядом створюються необхідні умови для захисту постраждалих, попередження нових випадків насильства, притягнення кривдників до відповідальності, а також розбудови скоординованих політик на усіх рівнях. Про це заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський заявив під час міжнародного форуму, присвяченого подоланню домашнього та ґендерно зумовленого насильства.

  Сергій Ніжинський повідомив, що вперше у 2020 році запрацювала державна гаряча лінія для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Працює єдиний короткий номер Національного Контактного центру з питань протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству 1547.

  «Особисто для мене є неприйнятним той факт, що суспільство, яке зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, водночас може бути терпимим до проявів насильства та жорстокого поводження з дітьми, зневажати інтереси постраждалих осіб, замовчувати проблему, оскільки це має тяжкі соціальні наслідки, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість», - зауважив заступник Міністра.

  За його словами, сьогодні існують суттєві виклики, такі як відсутність інфраструктури в окремих сільських або районних адміністративно-територіальних одиницях, що в свою чергу впливає на можливість отримати адресні та доступні послуги для осіб, в тому числі дітей, які проживають у цих місцевостях.

  Кількість звернень з приводу вчинення домашнього насильства у 2019 році становить 130 514, що на 15% більше порівняно з аналогічним періодом 2018 року – це свідчить про позитивну тенденцію розуміння жінками, чоловіками та дітьми факту порушення їхніх прав, зростання рівня довіри до органів державної влади.

  Станом на 1 січня 2020 року надання соціальних послуг, в тому числі тимчасового притулку особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема внаслідок учинення стосовно них домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечують: 21 центр соціально-психологічної допомоги; 23 притулки або відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 339 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 7 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб; 13 центрів денного перебування постраждалих осіб.

  Для надання якісного комплексу соціальних послуг постраждалим особам, цього недостатньо, а тому у 2020 році одним з пріоритетів діяльності Мінсоцполітики буде розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та якісне надання соціальних послуг населенню, - наголосив Сергій Ніжинський.