• In English
 • Розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект щодо розвитку ринку рідкого біопалива схвалено профільним Комітетом ВРУ

  Сьогодні, 4 квітня, народні депутати України, члени Комітету ВРУ з питань ПЕК схвалили та рекомендували Парламенту прийняти у першому читанні за основу підготовлений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив в Україні (реєстр. № 7348 від 29.11.2017.

  «Україна відчуває чималу залежність від імпорту нафти і нафтопродуктів. Минулого року цей імпорт склав 4,6 млрд доларів. Натомість використовуючи потенціал аграрного сектору, ми можемо стимулювати виробництво та споживання рідких біопалив. Заміщуючи імпортовані нафтопродукти хоча б на 10 % власним біопаливом, ми залишатимемо в економіці країни значні суми коштів - понад 400 млн доларів в рік», - прокоментував Сергій Савчук.

  Розробка відповідного законопроекту також пов’язана із виконанням Україною зобов’язань перед ЄС щодо імплементації 28-ої Директиви. Так, Україна має досягти 10% частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел, у транспортному секторі у 2020 році.

  Законопроектом передбачається встановлення обов'язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива, а також вимоги щодо його відповідності критеріям сталості.

  Очікувані результати від прийняття законопроекту:

  - створення гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив в Україні;

  - збільшення надходження інвестицій у цей сектор;

  - завантаження спиртових заводів та використання потенціалу виробників сільськогосподарської продукції;

  - будівництво нових заводів із виробництва біоетанолу та біодизелю;

  - збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів;

  - створення додаткових робочих місць.