• In English
 • Розраховуємо на вагомий внесок Кореї у відбудову України, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 травня 2023 року о 13:11

  Україна розраховує, що корейські компанії, відомі своїм досвідом у реалізації інфраструктурних проектів,  активно долучаться до відновлення нашої держави. Про це заявила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко у своєму виступі на «Корейсько-українському бізнес-форумі» в Сеулі.

  Захід був організований Корейською міжнародною торговою асоціацією в рамках візиту української делегації до Республіки Корея. У форумі взяли участь  представники урядів країн та близько 150 представників корейських компаній, зокрема KEPCO, Daewoo E&C, Doosan Enervity, Ssangyong E&C, Posco International, Hyundai Engineering і Hyundai Rotem та інших.

  «Корейські компанії відомі своїм досвідом у реалізації інфраструктурних проектів. Закликаємо долучатися до відновлення України вже сьогодні. Ми хочемо розбудувати країну разом із нашими друзями та партнерами та розраховуємо на вагомий внесок Кореї у відбудову України», - підкреслила Юлія Свириденко.

  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки зазначила, що Україна вдячна Республіці Корея за участь у конференціях з питань відновлення в Лугано та Берліні. Та запрошує корейську сторону на конференцію з відновлення України, яка відбудеться 21-22 липня 2023 року в Лондоні.

  Заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма у своєму виступі окреслив перспективні напрямки участі корейських компаній в відновленні. За його словами, Україна очікує участь корейського бізнесу в проектах енергетичної галузі, таких як будівництво двох нових АЕС та інфраструктури водневої промисловості

  «Буде багато можливостей у різних сферах, таких як відновлення та модернізація транспортної мережі, виробництво електромобілів і водневого транспорту», – зазначив Ростислав Шурма.

  Виконавчий заступник голови Корейської міжнародної торгової асоціації Чон Марн-кі (Jeong Marn-ki) у свою чергу підкреслив, що 70 000 компаній-членів Корейської міжнародної торгової асоціації без вагань зіграють ту роль, яку хочуть уряди та народи обох країн у процесі пожвавлення економічного співробітництва між двома країнами. За його словами, корейські компанії брали участь у проектах відновлення після війни в Перській затоці, війни в Іраку та громадянської війни в Афганістані. Зокрема,  долучалися до проектів відновлення енергетичної інфраструктури, будівництві заводів та міст.

  «Корейські компанії можуть зробити значний внесок у післявоєнне відновлення України - будівництво інфраструктури, відновлення та модернізацію транспортної мережі, будівництво «розумного міста», розбудову інфраструктура водневої промисловості, використовуючи свій накопичений досвід, швидкість, надійність, і технології», - зазначив Чон Марн-кі.

  При цьому він підкреслив, що активізація відносин між урядами країн та українським і корейським бізнесом сприятиме посиленню економічного співробітництва.

  Відновлення України має за мету не відновити країну на довоєнному рівні, а збудувати нову економіку, з урахуванням геополітичних переваг країни, якісну нову сучасну інфраструктуру тощо. Фактично, це нове будівництво. На цьому акцентував у своєму виступі колишній посол Кореї в Україні, професор Національного університету Кьонсан Лі Янг Гу. За його словами, Корея може застосувати в Україні свій успішний досвід у створенні потужних сучасних промислових комплексів, технопарків тощо.