• In English
 • Розпочався прямий діалог між Міненерго та Енергетичним Співтовариством про модернізацію української енергосистеми для підготовки до синхронізації з ENTSO-E
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 липня 2021 року о 15:12

  8 липня відбулась онлайн-зустріч заступника Міністра енергетики Максима Немчинова з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем та Міністром-радником Представництва Європейського Союзу в Україні Торстеном Воллертом з приводу підготовки до інтеграції національної енергетичної системи до енергетичної системи держав – членів Європейського Союзу (ENTSO-E).

  Сторонами було обговорено перспективи модернізації української енергосистеми та проблемні аспекти її балансування.

  Також учасники обговорили перспективи реалізації Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) у контексті долучення України до ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».

  «Інтеграція української енергетичної системи з європейською збільшить рівень енергетичної безпеки всіх країн Східної Європи. Частиною цього процесу має стати декарбонізація енергосистеми України, узгоджена із її економічними можливостями та підкріплена технічною спроможністю паливно-енергетичного комплексу», — наголосив заступник Міністра енергетики.

  Сторони дійшли згоди щодо потреби у залученні до реалізації цих завдань міжнародних експертів та представників фінансово-кредитних установ.

  Європейські партнери висловили підтримку програми України з приєднання до ENTSO-E і готовність до співпраці у розробці комплексної «дорожньої карти» екологізації сектору теплової енергетики нашої країни, що узгоджуватиметься із міжнародними зобов’язаннями України та ініціативами у сфері декарбонізації європейського континенту.