• In English
 • Мінекономіки продовжує реформу корпоративного управління в державних компаніях, – Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 липня 2021 року о 14:55

  Стратегічний курс України щодо приватизації та залучення інвестицій в економіку України залишається незмінним. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі із заступником Генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Ульріком Вестергаардом Кнудсеном, яка відбулась в рамках 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі.

  Сторони обговорили статус реформи державного сектору економіки, проаналізували головні досягнення та виклики під час її реалізації.

  “Реформа державного сектору економіки – один з ключових пріоритетів Мінекономіки та Уряду. Вона включає 3 основні компоненти: мала приватизація, велика приватизація та реформа корпоративного управління. Мова йде не лише про великі компанії, а про весь сектор державних підприємств. Це мають бути системні зміни, що дозволяють створити ефективні та інвестиційно привабливі державні компанії”, – зазначив Олексій Любенко.

  Перший віце-прем’єр-міністр підкреслив, що саме реформа корпоративного управління в державних компаніях має стати ключовою складовою системних змін

  “Корпоративне управління має стати драйвером економічного зростання та боротьби з корупцією. На цьому тижні було відновлено роботу Комітету з призначення, діяльність якого була довгий час заблокована. Це важливий крок для належного формування наглядових рад та створення прозорої системи менеджменту в державних компаніях. Крім того, маю велику надію, що парламент найближчим часом підтримає зміни до законодавства про корпоративне управління. Мінекономіки продовжує реформу та прагне слідувати всім кращим принципам та стандартам ОЕСР у сфері корпоративного управління”, – додав Олексій Любченко.


  Довідково

  ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об'єднує 35 розвинених країн світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам формувати

  політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостей.

  Керівні Принципи ОЕСР для багатонаціональних суб’єктів підприємницької діяльності - це спеціальний документ, прийнятий урядами держав ОЕСР, який визначає стандарти відповідального ведення бізнесу на міжнародних ринках.