• In English
 • Розпочала роботу Науково-консультативна рада ДПС
  Державна податкова служба України, опубліковано 11 грудня 2020 року о 18:51

  Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко взяв участь в установчому засіданні Науково-консультативної ради ДПС.

  «Для податкової служби є актуальним питання злагодженості у розбудові та впровадженні податкової культури європейського зразка на засадах партнерства держави та бізнесу, тобто підвищення функціональності податкової системи», - зазначив Олексій Любченко.

  За його словами, рішення щодо створення Науково-консультативної ради ДПС було прийнято з метою сприяння ефективності наукової, науково-технічної політики у податковій сфері, розширення перспектив розвитку податкової служби. До вдосконалення роботи цього органу залучено провідних науковців і висококваліфікованих фахівців.

  Науково-консультативна рада матиме статус консультативно-дорадчого органу ДПС з питань надання наукових консультацій у податковій сфері.

  «Розвинення інституційної спроможності державної податкової служби  без залучення та використання наукового потенціалу не є можливим. Квінтесенція такого потенціалу і буде, маємо надію, новостворена Науково-консультативна рада», - підкреслив Олексій Любченко.

  Учасники засідання провели широку дискусію щодо важливості долучення експертів та науковців до розгляду напрямів реформування податкової сфери, зокрема, впровадження корисних наукових досліджень у роботу податківців. Така співпраця й передбачена положенням про Науково-консультативну раду.

  Зокрема, одне з головних завдань цього консультативного органу ­– надання науково обґрунтованих пропозицій та консультацій, спрямованих на реалізацію державних програм і рішень у податковій сфері, а саме:

  - розгляд концептуальних завдань;

  - аналіз та вирішення найважливіших наукових, науково-технічних проблем та проведення досліджень;

  - надання пропозиції щодо нормативних документів, обговорення проектів найважливіших з них;

   - розробка рекомендацій та пропозицій щодо напрямів діяльності ДПС.

  Під час заходу було затверджено склад Науково-консультативної ради ДПС та Положення про Науково-консультативну раду ДПС.