• In English
 • Денис Улютін: Ми зробимо все, щоб країна увійшла в новий рік із прийнятим бюджетом
  Міністерство фінансів України, опубліковано 11 грудня 2020 року о 18:37

  11 грудня перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін взяв участь в онлайн-конференції на тему «Місія здійсненна? Ризики виконання Державного бюджету наступного року».

  Звертаючись у вітальному слові до учасників конференції, Денис Улютін відзначив, що головним підходом держбюджету-2021 є його реалістичність: «Головний підхід бюджету-2021, яким ми керувались при його розробці, це його реалістичність. Усі видатки підтверджені реальними надходженнями. В проекті держбюджету немає місця надутим або прихованим доходам. Як людина, яка безпосередньо брала участь у підготовці цього документа, можу з впевненістю сказати: цей бюджет реальний до виконання, й ми готові нести за нього відповідальність».

  Крім того, за словами Дениса Улютіна, в держбюджеті-2021, підготовленому до другого читання, знайдена можливість зменшення дефіциту державного бюджету з 6% до 5.5%:

  «Знайдено можливість зменшити дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8 % до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6 % до 5,5 %. Загалом бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків чи будь-якого тиску на бізнес. Нагадаю, що завдяки налагодженню роботи ДПС, їй вдалось уже достроково виконати річний план по доходах, і на сьогодні навіть перевиконати на 10%».

  У своєму виступі Денис Улютін відзначив зростання дохідної частини бюджету й зростання реального ВВП: «Доходи в держбюджеті-2021 передбачені на рівні 1 трлн 92 млрд грн, а видатки складуть 1 трлн 328 млрд грн. Це дозволило нам зменшити рівень дефіциту на 23,7 млрд гривень. При цьому рівень реального ВВП має зрости на 4,6%».

  Також перший заступник Міністра підкреслив і суттєве збільшення видатків на соціальну сферу, охорону здоров’я, оборону і безпеку, а також інфраструктуру.

  «У бюджеті на наступний рік передбачена закупівля вакцин від COVID-19 на суму 2,6 млрд грн, підвищення мінімалки до 6,5 тис. грн, індексація пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+, підвищення зарплат лікарям на 30% та вчителям на 25%, розвиток програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка цьогоріч себе чудово зарекомендувала. Загалом на оздоровчу та освітню сферу закладено рекордні видатки – 313 млрд грн та 169,4 млрд грн відповідно. На потреби національної безпеки та оборони виділять 5,93% ВВП. Суттєве фінансування отримає інфраструктурний напрям – майже 100 млрд гривень. Із яких 88,8 млрд складає велике будівництво, 4,5 млрд - оновлення залізниці, нові вагони, 2,4 млрд - розвиток аеропортів».

  Резюмуючи, Денис Улютін висловив побажання, щоб у новий рік Україна увійшла із новим бюджетом та новими можливостями для розвитку.