• In English
 • Роман Труба: До вересня ДБР має провести конкурс на 140 керівних посад
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 25 травня 2018 року о 12:37

  Від Верховної Ради залежить, чи встигне до вересня Державне бюро обрати 140 керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань. Про це заявив Директор ДБР Роман Труба під час брифінгу, присвяченого початку тестувань для слідчих ДБР.

  Він нагадав, що згідно з законом конкурс на всі керівні посади проводить зовнішня комісія, яка складається з представників Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. «Ми не погоджуємося з цим принципом, оскільки несемо відповідальність за роботу тих працівників, яких нам обере зовнішня комісія, але ми жодним чином не можемо впливати на їх вибір. Окрім того, незалежно від персонального складу зовнішньої комісії, не мають представники влади обирати всю керівну ланку Бюро – від керівника сектору до Директора Бюро. Зараз це відбувається саме так», – зауважив Роман Труба.

  Директор ДБР додав, що конкурсна комісія вже проводить конкурс на 27 посад – керівників управлінь та працівників управління внутрішнього контролю центрального апарату, а також директорів територіальних органів. «Конкурс на директора ДБР та його заступників тривав 1,5 року. Скільки часу зовнішня комісія обиратиме керівників управлінь Бюро, ми не знаємо, але розраховуємо, що це буде швидше», – додав Роман Труба.

  Директор ДБР звернув увагу, що 17 травня Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект, який передає повноваження обирати частину керівного складу центрального апарату комісіям Бюро.

  «Але це лише перше читання. До того ж з голосу було зроблено декілька суттєвих правок, про які ми не знали. Наполягатимемо на скасуванні деяких правок та ухваленні законопроекту у другому читанні та в цілому, щоб ми встигли до вересня сформувати керівний склад Бюро», – додав Директор ДБР.