• In English
 • Роман Єрмоличев: У бюджеті-2023 закладено достатній ресурс на фінансування освіти
  Міністерство фінансів України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 12:01

  У Міністерстві фінансів переконані, що передбачених коштів на фінансування освіти наступного року вистачить. Це достатній ресурс, який гарантує і виплату заробітної плати вчителям, і проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

  Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час інтерв’ю виданню «Укрінформ».

  «Прагнули максимально врахувати й інші критичні та принципові для освітньої сфери потреби. Наприклад, передбачили окрему субвенцію на облаштування бомбосховищ при закладах освіти у розмірі 1,5 млрд грн, є окрема стаття для фінансування закупівлі шкільних автобусів на 1 млрд грн», ‒ пояснив заступник Міністра фінансів.

  «Щодо освітньої субвенції, на яку зазвичай припадає левова частка видатків на галузь, розумію, що питання украй чутливе, бо стосується кожного педагогічного працівника. Якщо спрощено ‒ це ресурс для їхньої зарплатні. Передбачена на наступний рік субвенція і справді «скромніша» за цьогорічну. 87 мільярдів гривень, тобто на 10 % менше, ніж уточнений план 2022 року. Та водночас побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні», ‒ наголосив Роман Єрмоличев.

  За його словами, аналізуючи практику освоєння й розподілу субвенції, бачимо, що ці кошти ніколи повністю не витрачаються, частина осідає на рахунках.

  «Деякі громади можуть заощаджувати частину наданих державою грошей і накопичують перехідні залишки, щоб у наступні роки витрачати їх на оновлення матеріально-технічної бази. За звичайних обставин Мінфін з розумінням до цього ставиться й підтримує відповідні ініціативи. Але в умовах війни ми, на жаль, не можемо дозволити, щоб в країні 5 ‒ 6 мільярдів гривень щороку лежали без руху на рахунках місцевих бюджетів. Хочемо, щоб ці кошти працювали передовсім у сфері освіти. Станом на 1 листопада неосвоєні залишки субвенції сягали 8,1 мільярда гривень, водночас за поточний рік вони збільшилися на 2,5 мільярда», ‒ розповів заступник Міністра фінансів.

  Окрім того, Роман Єрмоличев наголосив, що у бюджеті наступного року передбачено, що залишки, які виникатимуть на кінець року, акумулюватимуться на рахунку Міністерства освіти й науки та будуть використані на нагальні потреби освітньої галузі: «А нагальні потреби ‒ це, зокрема, й виплата заробітної плати у разі виникненні форс-мажорів. Тобто йдеться про фінансовий резерв, який дозволить Урядові оперативно розв’язувати проблеми в освіті. Плюс ми передбачили можливість продовжити фінансування «Нової української школи». У будь-якому випадку освітня реформа не повинна зупинятися».