• In English
 • Робота енергосистеми України на 13 травня 2022 року
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 травня 2022 року о 18:53

  За минулу добу відновлено електропостачання близько 235,6 тисячам споживачів (в тому числі, 137,6 тисячам абонентів, яких було знеструмлено через негоду).

  Зокрема, у Києві - 91 тисячі, Львівській області - 32 тисячам, у Полтавській - 63 тисячам, Донецькій – 19,4 тисячам, Київській - 15,4 тисячам, Харківській – 9,8 тисячам, Запорізькій - 3,5 тисячам, Миколаївській – 1,1 тисячі споживачів.

  Газопостачання відновлено 2,6 тисячам абонентів.

  Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

  Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень, зокрема, й через негоду.

  Станом на 13 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 793 населених пунктів, загалом близько 814,1 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 319,7 тисяч споживачів, Харківській — 163 тисячі, Луганській – понад 128 тисяч.

  Без газопостачання залишаються понад 233 тисячі абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

  Електроенергія:

  Енергосистема України продовжує працювати синхронно з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Частота в мережі підтримується на нормативному рівні 50 Гц. В мережі стабільно працюють всі види електростанцій.

  Нещодавно «Укренерго» ввело в роботу після ремонтів дві високовольтні лінії 330 кВ в північному та східному регіонах.

  На деокупованих територіях вже працює 90% об’єктів магістральної енергетичної інфраструктури, що були пошкоджені обстрілами. На Київщині та Сумщині продовжується заміна пошкодженого обладнання розподільчих пристроїв підстанцій, перевіряється готовність до включення вже встановленого обладнання (вимикачів), а також відремонтованих комірок підстанцій. На двох повітряних лініях 750 кВ та 330 кВ завершується демонтаж і заміна опор, триває ремонт грозотроса, оновлення оптичних каналів зв’язку.

  Атомна генерація:

  Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

  Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

  Газотранспортна система: 

  Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

  Гідроенергетика:

  Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

  Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.