• In English
 • 13 травня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 травня 2022 року о 18:48

  Головне:

  «Укргідроенерго» отримало можливість експорту електроенергії у Молдову з максимальною потужністю до 150 МВт 

  Україна виділить один пункт пропуску лише для бензовозів, - Міністерство інфраструктури 

  Європейський союз узгодить нафтове ембарго проти росії, - Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель

  Стабільність інфраструктури

  • Електроенергія
  • За минулу добу відновлено електропостачання близько 235,6 тисячам споживачів (в тому числі, 137,6 тисячам абонентів, яких було знеструмлено через негоду). Зокрема, у Києві - 91 тисячі, Львівській області - 32 тисячам, у Полтавській - 63 тисячам, Донецькій – 19,4 тисячам, Київській - 15,4 тисячам, Харківській – 9,8 тисячам, Запорізькій - 3,5 тисячам, Миколаївській – 1,1 тисячі споживачів.
  • Станом на 13 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 793 населених пунктів, загалом близько 814,1 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 319,7 тисяч споживачів, Харківській — 163 тисячі, Луганській – понад 128 тисяч.
  • Нещодавно «Укренерго» ввело в роботу після ремонтів дві високовольтні лінії 330 кВ в північному та східному регіонах.
  • На деокупованих територіях вже працює 90% об’єктів магістральної енергетичної інфраструктури, що були пошкоджені обстрілами. На Київщині та Сумщині продовжується заміна пошкодженого обладнання розподільчих пристроїв підстанцій, перевіряється готовність до включення вже встановленого обладнання (вимикачів), а також відремонтованих комірок підстанцій. На двох повітряних лініях 750 кВ та 330 кВ завершується демонтаж і заміна опор, триває ремонт грозотроса, оновлення оптичних каналів зв’язку.
  • За результатами 2021 року НЕК «Укренерго» отримала 141 млн грн чистого прибутку (за даними неаудійованої звітності), а у І кварталі 2022 року закріпила успіх і збільшила чистий прибуток до 2 млрд грн. При цьому 90% річного прибутку (127 млн грн) буде сплачено у якості дивідендів державі. Повністю збережено ліквідність компанії, виконані зобов’язання за кредитам, а також вчасно сплачено відсотки за «зеленими» єврооблігаціями – перша виплата за ними була зроблена за графіком 9 травня 2022 року.
  • Укренерго відсьогодні забезпечило можливість експорту електроенергії у Молдову з максимальною потужністю до 150 МВт щогодини. Експортер – ПрАТ «Укргідроенерго» – перша державна компанія, яка розпочала експорт електроенергії у Молдову після синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E.

  Газ

  • Газопостачання відновлено 2,6 тисячам абонентів.
  • Без газопостачання залишаються понад 233 тисячі абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.
  • Оператор ГТС України здійснює безперервний транзит газу в обсягах номінацій, які подає «Газпром», і наполегливо окреслює можливості для збільшення транспортування до країн ЄС. Навіть без змін до поточного транзитного договору ГВС «Суджа» може прийняти 77,2 млн куб. м газу на добу. У цілому технічна спроможність ГВС «Суджа» складає 244 млн куб. м газу на добу, що більш ніж достатньо для продовження транспортування законтрактованих обсягів газу.

  Пальне

  • Кабінет Міністрів погодив необхідні регламенти для імпорту нафтопродуктів з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу, заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • Міністерство інфраструктури України вже має домовленість з Державною прикордонною службою України про те, щоб один із західних пунктів пропуску був тільки для бензовозів, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. У планах відомства зробити деякі пункти пропуску на польському кордоні лише вантажними, повністю перенаправивши пасажирські та легкові транспортні засоби на інші.

  Міжнародний вимір та санкції

  • Одна з найбільших енергетичних компаній Фінляндії, енергетичний концерн Fortum вирішив повністю вийти з ринку рф та планує якнайшвидше продати російську «дочку» Uniper «Юніпро».
  • Держатомрегулювання розпочало процедуру денонсації міжвідомчих угод з росією.
  • Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель висловив переконання, що держави-члени узгодять нафтове ембарго проти росії незважаючи на нинішню опозицію Угорщини.
  • Канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що якщо російський Газпром не заповнюватиме газосховище в Зальцбурзі, то воно буде націоналізоване. Газосховище Haidach знаходиться у Зальцбурзі й може вмістити 2,4 мільярда кубічних метрів.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  13 травня: Ситуація в енергетиці