• In English
 • Робота для випускників, навчальна практика на підприємствах та спільні проекти - МОН уклало Меморандум з Укрзалізницею
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 30 липня 2018 року о 09:55

   Розробка нових навчальних програм та посібників, дуальна освіта, робота за фахом для випускників закладів освіти - ці та інші напрями співпраці визначає Меморандум про співробітництво, укладений між Міністерством освіти і науки України та ПАТ “Українська залізниця”.

  Угода передбачає нові можливості як для закладів профосвіти, так і для вишів.

  Сторони домовилися, що робота з підготовки фахівців залізничної галузі триватиме за двома напрямами - теоретичним та практичним.

  Теоретичний блок включатиме оновлення освітніх програм, організацію тематичних конференцій, круглих столів та семінарів. Фахівців “Укрзалізниці” залучатимуть до роботи в екзаменаційних комісіях, співпраці над дипломними проектами тощо.

  Практичний блок допомагатиме студентам та учням закріпити отримані під час навчання знання. Так, “Укрзалізниця” організовуватиме практику на базі своїх регіональних філій, допомагатиме покращувати матеріально-технічну базу тим закладам освіти, які готують фахівців для залізничного транспорту.

  Щоб майстри та викладачі також краще розумілися на новітніх технологіях та опановували сучасну техніку, їм пропонуватимуть стажування на профільних підприємствах.

  “У документі ми прописали ті основні напрями, за якими заклади і вищої, і професійної освіти зможуть співпрацювати з таким масштабним підприємством як “Укрзалізниця”. Для нас така співпраця відкриває багато нових можливостей. Наприклад, ми отримуватимемо та даватимемо закладам інформацію про потреби у залізничниках на ринку праці. Уже зараз ми також  плануємо низку спільних заходів щодо профорієнтації молоді. Це особливо актуально під час вступної кампанії, яка, приміром, до закладів ПТО триватиме до 1 вересня. Ми прагнемо, щоб вступники могли більше дізнатися про ті професії, що затребувані на ринку”, - розповіла генеральний директор директорату професійної освіти Ірина Шумік.

  Вона додала, що одним з важливих пунктів меморандуму є те, що “Укрзалізниця” допомагатиме випускникам отримувати роботу в підрозділах її регіональних філій.

  “Укрзалізниця як найбільший роботодавець країни зацікавлена у нових кваліфікованих кадрах. Для підвищення якості підготовки персоналу із професійною та вищою освітою для залізничного транспорту, реалізації єдиних підходів щодо професійної орієнтації молоді, закріплення набутих знань, умінь та навичок, отриманих в процесі навчання, а також розробки механізмів забезпечення випускників робочими місцями на підприємствах залізничної галузі, і був укладений Меморандум про співробітництво”,—  підкреслила директор департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ “Укрзалізниця” Людмила Василега.

  Нагадаємо, що в Україні завершився українсько-швейцарського проект, спрямований на підвищення якості підготовки сантехніків.