• In English
 • Робота без бар’єрів: 10 000 робочих місць для людей з інвалідністю зможуть облаштувати роботодавці за кошти держави у 2024 році
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 грудня 2023 року о 15:20

  Мінекономіки впровадило низку програм для усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, для людей з інвалідністю - у 2024 році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати 10 000 робочих місць для них. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на зустрічі з спільнотою «Бізнес без бар’єрів» за участі Першої леді України Олени Зеленської.

  “На сьогодні ми як держава маємо сповідувати чітку філософію –наші громадяни або працюють, або захищають країну. Це питання нашої обороноздатності та економічної стійкості. Наше завдання – зробити так, щоб кожен, хто хоче працювати, мав таку можливість, зокрема, законодавчу, і не мав бар’єрів для реалізації такого прагнення. Саме тому наші пріоритети, по-перше, вдосконалення трудового законодавства, і ми вже маємо прогрес в цьому напрямку – до кінця місяця зможемо винести на обговорення новий проект Кодексу законів про працю. По-друге, усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, через обладнання таких місць спеціальними меблями, застосунками, необхідними для людей з інвалідністю, щоб вони могли почуватись комфортно та безпечно в робочому середовищі. По-третє, програма підвищення продуктивності на роботі - ідеологія wellbeing, яку бізнес вже почав впроваджувати як частину своєї корпоративної культури”, – зазначила Юлія Свириденко.

  Вона нагадала, що в серпні цього року Уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Згідно з нею, роботодавець може отримати від держави компенсацію за придбані для своїх співробітників з інвалідністю спеціальні меблі, обладнання, допоміжні засоби в розмірі до 100,5 тис. грн – для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю І групи, до 67 тис. грн – для осіб з інвалідністю ІІ групи. На сьогодні роботодавці вже отримали 41 компенсацію за облаштування робочих місць на понад 2 млн грн. Середній рівень компенсації складає 55 тис. грн.

  “У наступному році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати щонайменше 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю. Ми закладаємо на цю програму 660 млн грн. Тож закликаю бізнес скористатись нею і усунути бар’єри на робочому місці для своїх співробітників”, – повідомила Юлія Свириденко.

  Щодо програм підвищення продуктивності на роботі, то одним з проектів в цьому напрямку, який запустило Мінекономіки разом з партнерами, є додаток BetterMe, що допомагає людині запобігти вигоранню на робочому місці. З часу оголошення цієї ініціативи до неї долучились вже 300 роботодавців, зокрема й Мінекономіки, співробітники яких можуть безкоштовно завантажити додаток на телефон та підтримувати своє фізичне і ментальне здоров’я.

  Довідково

  Спільнота «Бізнес без бар’єрів» була започаткована в листопаді 2020 року, коли десять українських і міжнародних компаній об’єдналися навколо ініціативи дружини Президента «Без бар’єрів» і задекларували підтримку цінностей безбар’єрності.