• In English
 • “Рівний з рівним”: У Вінницькій та Миколаївських областях стартує навчання кандидатів у помічники ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 серпня 2023 року о 19:26

  Триває процес підготовки учасників експериментального проекту Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветерана. Наразі у Вінницькій та Миколаївських областях формуються перші дві навчальні групи кандидатів у помічники, які за кілька днів розпочнуть навчання у Центрах ветеранського розвитку, роботу яких уже запущено. Про це повідомила директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства ветеранів Світлана Березіна.

  “Розпочинається третій рівень відбору кандидатів у помічники ветеранів. Із осіб, які успішно пройшли тестування та співбесіди у пілотних громадах, завершується формування перших навчальних груп у Вінницький та Миколаївських областях. Невдовзі вони розпочнуть фахове навчання у Центрах ветеранського розвитку, які створено на базах місцевих провідних ЗВО. У Вінниці – це 24 особи, у Миколаєві – 29. Навчання триватиме три тижні. Потім кандидати складатимуть заліки та за їх підсумками отримають відповідні сертифікати. Далі триватиме їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що беруть участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником. Тобто вже наприкінці серпня перші помічники за принципом “рівний з рівним” розпочнуть супровід наших Захисників та Захисниць на шляху переходу від військової служби до цивільного життя”, – розповіла Світлана Березіна.

  Нагадаємо, за підтримки ПРООН в Україні та Європейського Союзу Мінветеранів провело навчання для тренерської команди майбутніх помічників ветерана. Тренінг проводився для науковців і викладачів Національного університету «Львівська політехніка», Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро), Вíнницького націона́льного технічного університе́ту, Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв). Помічників навчатимуть у Центрах ветеранського розвитку, створених на базі цих вишів за ініціативи Мінветеранів.

  Прийом заяв від кандидатів на посаду помічника ветерана ще триває. Подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі можна винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).

  Активно працюють канали інформаційної підтримки процесу набору помічників ветеранів. На ваші запитання очікують телефонні лінії інформаційної підтримки проєкту:

  • Вінницька область – Інна – 063-230-27-58
  • Дніпропетровська область – Наталія – 063-688-94-10
  • Львівська область – Наталія – 063-230-25-60
  • Миколаївська область – Валерій – 097-441-61-04

  А також у форматі листування працює електронна пошта інформаційної підтримки: asistantsupport@mva.gov.ua

  Докладніше про умови участі у проєкті та загалом його мету започаткування можна довідатися за посиланням.