• In English
 • Рішення МСЕК можна оскаржити, - МОЗ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 грудня 2023 року о 20:28

  Якщо ви не згодні з рішенням, яке прийняла комісія, ви можете його оскаржити протягом одного місяця. Як і будь-які інші рішення, рішення МСЕК можна оскаржити як в досудовому порядку, так і в суді.

  Для оскарження рішення в досудовому порядку можна звернутися до самої комісії або центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.

  Якщо ж вам повторно відмовлять, то таке рішення можна оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ України.

  У складних випадках центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія можуть направляти людей, які звертаються для встановлення інвалідності до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця) для проведення медико-соціального експертного обстеження.

  Після обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

  Рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

  Строк на звернення до суду становить не пізніше шести місяців з дня, коли ви дізналися про рішення МСЕК, яке вважаєте неправомірним. Звертатися потрібно до адміністративного суду за місцем проживання або знаходження позивача або за місцем знаходження МСЕК.

  Також МОЗ нагадує: якщо ви або ваша дитина, яка має інвалідність, не можете пройти повторне обстеження й оформити направлення на МСЕК, тоді строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.

  На період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи значно спрощена. А саме: МСЕК здійснюють свої функції за принципом екстериторіальності.

  Якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.