• In English
 • На Херсонщині встановлено модульну станцію екстреної медичної допомоги
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 грудня 2023 року о 20:17

  Надання екстреної медичної допомоги (далі — ЕМД) в районах високого ризику суттєво ускладнене через обмежений доступ до доріг та пошкодження інфраструктури внаслідок воєнних дій. Щоб забезпечити безперервність надання медичних послуг і скоротити час реагування, ВООЗ у партнерстві з МОЗ встановлюють модульні медичні пункти в районах, де стаціонарні станції ЕМД пошкоджені або відсутні.

  Нещодавно у Херсонській області було встановлено модульну станцію, яка слугуватиме опорним пунктом ЕМД замість пошкоджених закладів для забезпечення безперервності надання медпослуг у регіоні.

  Під час місії до Херсонської області перший заступник Міністра охорони здоров’я Сергій Дубров разом із представником ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом та менеджером із надзвичайних ситуацій ВООЗ в Україні Емануеле Бруні відвідали відкриту станцію.

  «80% закладів охорони здоров’я в області були зруйновані після початку повномасштабного вторгнення. Нещодавня атака на Берислав Херсонської області призвела до значних пошкоджень інфраструктури та евакуації медичного персоналу. Внаслідок цього виникла потреба в терміновому розгортанні модульних станцій ЕМД. Встановлення ВООЗ цієї станції є надзвичайно важливим для відновлення медичної допомоги та забезпечення послуг із охорони здоров’я», — зазначив Сергій Дубров.

  Представники ВООЗ відзначили, що ініціатива з розгортання тимчасової модульної станції ЕМД була реалізована у відповідь на пошкодження лікарні та, зокрема, відділення екстреної медичної допомоги в Бериславі внаслідок авіаудару. Це узгоджується з ширшим проектом ВООЗ, який передбачає розгортання модульних пунктів для забезпечення та підтримки безперервності надання допомоги в прифронтових громадах, які постраждали внаслідок атак на охорону здоров’я.

  «Створення модульної станції ЕМД забезпечить надання послуг у Бериславі та прилеглих населених пунктах. На станції передбачено місця для відпочинку працівників бригад ЕМД та приміщення для зберігання медикаментів. Мета її відкриття — створити безпечне середовище, покращити умови відпочинку працівників бригад ЕМД та скоротити час доїзду, забезпечивши послугами 8000 мешканців Бериславського району», — зазначив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

  Наразі в Бериславському районі функціонують дві з трьох станцій ЕМД, які надають екстрену медичну допомогу в 11 громадах та 115 селах.

  ВООЗ у партнерстві з МОЗ також встановлює модульні пункти первинної медичної допомоги. Їх розгортання є однією з ключових ініціатив реагування та раннього відновлення в Україні й забезпечує швидке вирішення гострих проблем у сфері охорони здоров’я. Наразі заплановано створення 17 модульних медичних пунктів; 12 пунктів первинної медичної допомоги було встановлено у 2023 році.

  Проект зосереджений на визначених владою областях — Херсонській, Харківській, Сумській та Миколаївській. Такі пункти є тимчасовою заміною пошкоджених закладів охорони здоров’я, які можуть слугувати до 10 років.

  Регіональна система екстреної медичної допомоги докладає значних зусиль для того, щоб надання послуг не припинялося. Продовжують працювати численні станції і пункти та парк «швидких». Співпраця між українськими регіонами та міжнародними організаціями залишається надзвичайно важливою для забезпечення основних медичних послуг та організації евакуації пацієнтів.