• In English
 • Рішення ЄС щодо відкриття переговорів з Україною покаже, що розширення є реальністю і ключем до безпечної Європи, – Ольга Стефанішина в Австрії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 листопада 2023 року о 19:32

  Ухвалення далекоглядного та чіткого рішення на засіданні Європейської Ради в грудні щодо відкриття перемовин про членство України в Європейському Союзі доведе, що процес розширення ЄС є реальністю і ключем до безпеки на всьому Європейському континенті. Про це сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина за підсумками зустрічі з Міністром у справах ЄС та конституції в Уряді Австрії Кароліною Едтштадлер у четвер, 23 листопада у місті Відень, Австрія.

  Під час зустрічі учасники обговорили прогрес України на шляху реформ, розширення ЄС та підтримку українців в умовах продовження жорстокої війни росії.

  «Прогрес України на шляху до членства в Європейському Союзі відповідає інтересам усіх країн-кандидатів, які прагнуть інтегруватися до ЄС. Воно засвідчить, що реформи рухають країну-кандидата до реального членства. Зараз ЄС має реальну можливість перезапустити процес і повернути довіру до розширення», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Ольга Стефанішина обговорила з австрійською колегою продовження трансформацій України, зокрема проведення судової реформи, посилення підзвітності та прозорості у публічній сфері.

  Віце-прем‘єр-міністр підкреслила, що українське суспільство є «головним наглядачем» за процесом реформ, не дозволяючи жодних зволікань та хитань у прийнятті рішень, що наближають Україну до членства в ЄС. «Ми рухаємося швидко, бо це є вимогою суспільства», - заявила Ольга Стефанішина.

  Окремо йшлося про наступні кроки на шляху реформ, зокрема і ті, які визначені у звіті Єврокомісії. Віце-прем’єр-міністр зазначила, що цього тижня Верховна Рада підтримала законопроекти, спрямовані на посилення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) шляхом збільшення чисельності персоналу цього органу, а також на уточнення повноважень та посилення незалежності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). «Також ми готові приділити більше уваги питанням, пов’язаним із захистом прав національних меншин, щоб зняти можливі занепокоєння», - зазначила Віце-прем‘єр-міністр.

  «Ми розуміємо, що вступ до ЄС є процесом, що базується на заслугах. І я переконана, що рішення щодо вступу країн до блоку має ухвалюватися на основі цього. Разом з тим, ми розуміємо, що кроки, рекомендовані Європейською комісією щодо кожної з країн розширення – це лише частина шляху. І я переконана, що всі країни розширення, не лише Україна, очікують, на лідерство Європейської Ради в грудні», – підкреслила Ольга Стефанішина.

  Зі свого боку, австрійський Міністр Кароліна Едтштадлер відзначила суттєвий прогрес, якого вдалося досягнути Україні на шляху до отримання рекомендації Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ.

  Вона також запевнила, що незважаючи на події на Близькому Сході Австрія не втрачає з поля зору російську агресію проти України і продовжує підтримувати Україну.