• In English
 • Рибоохоронними патрулями Держрибагентства на водоймах України встановлено майже 8 тис. штучних нерестовищ для риби
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 26 квітня 2021 року о 16:23

  З метою покращення умов відтворення водних біоресурсів протягом квітня 2021 року працівниками територіальних управлінь Держрибагентства здійснювалися заходи з виготовлення та встановлення на водоймах штучних нерестовищ.

  Зокрема, Чорноморським рибоохоронним патрулем спільно з користувачами водних біоресурсів на придунайських озерах та Хаджибейському лимані встановлено 2600 штучних нерестових гнізд.

  За участі Дніпропетровського рибоохоронного патруля та рибалок-промисловиків відбулася акція з виготовлення та встановлення 100 штучних нерестовищ у Самарській затоці Дніпровського водосховища. Виставлення гнізд здійснено у м. Дніпро на тій ділянці водойми, яка є природним нерестовищем для риби.

  Також працівниками Волинського рибоохоронного патруля спільно з рибалками-любителями встановлено 140 нерестових гнізд на заплаві р. Стир в урочищі «Чебені» та Нововолинському озері.

  Сумським рибоохоронним патрулем проведено акції зі встановлення 100 штучних нерестових гнізд на р. Віть та р. Псел. Заходи здійснювалися відповідно до науково-біологічного обґрунтування, розробленого Інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України.

  Крім того, працівниками Херсонського рибоохоронного патруля разом з користувачами водних біоресурсів та представниками Українського товариства мисливців і рибалок у заплавній системі пониззя Дніпра та у затоках Каховського водосховища встановлено 4950 штучних нерестовищ.

  Фахівцями щоденно здійснюється спостереження за проходженням процесу нересту. Особлива увага приділяється частоті підходу плідників до нерестового субстрату, наявності та інкубації ікри, як на природних субстратах, так і на штучних нерестових гніздах. За результатами спостережень зафіксовано перші засіви штучних нерестових гнізд ікрою тарані та судака у заплавній системі р. Дніпро.

  «Встановлення штучних нерестовищ – надійний та ефективний захід, що сприяє природному відновленню представників іхтіофауни та збільшенню популяцій цінних видів риб у наших водоймах», - зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Олег Баздуганов.

  Довідково

  З особливостями встановлення штучних нерестовищ можна ознайомитися за посиланням.