• In English
 • РФ продовжила обмеження транзиту через її територію з території України

  Указом Президента Російської Федерації від 29 червня 2018 року № 380 продовжено дію обмежень транзитного руху з території України через територію Росії до Казахстану та Киргизстану, які були запроваджені Указом Президента Росії від 1 січня 2016 року №1 (зі змінами).

  Обмеження стосуються:

  • Заборони транзиту українських товарів територією Росії на територію Казахстану та Киргизстану безпосередньо через українсько-російський державний кордон.
  • Міжнародних транзитних перевезень з території України, які здійснюються виключно через територію Республіки Білорусь із застосуванням спеціальних засобів ідентифікації (пломб), включаючи ті, що діють на основі GLONASS, та з використанням реєстраційних карток для водіїв.
  • Визначення стаціонарних та пересувних контрольних пунктів: два на російсько-білоруському та три на російсько-казахстанському кордонах.
  • Заборони транзиту через територію Росії товарів з території України щодо яких:
  • Росія застосовує ставки ввізних мит, відмінні від нуля (ввізні мита згідно зі ставками Єдиного митного тарифу Євразійського економічного союзу);
  • Діє заборона ввезення до Росії певних сільськогосподарських товарів відповідно до постанови Уряду Росії від 7 серпня 2014 року № 778 «Про заходи щодо реалізації Указів Президента від 6 серпня 2014 року № 560 і від 24 червня 2014 року № 320».

  Ці обмеження є непрозорими, невиправданими, політично вмотивованими й такими, що мають дискримінаційний характер і не відповідають міжнародним зобов’язанням Росії, у тому числі в рамках Світової організації торгівлі, та є торговельною агресією проти України.

  Україна докладає всіх зусиль, щоб довести факт порушення Росією міжнародних зобов’язань при обмеженні транзиту з території України, та, як наслідок, відновити транзитний рух через територію Росії. Позиція України полягає у тому, що дії Росії не відповідають її зобов’язанням в рамках СОТ, а тому повинні бути скасовані.

  Як відомо, у вересні 2016 року Україна оскаржила заходи щодо обмеження транзитного руху через територію Росії до Казахстану та Киргизстану у СОТ. Наразі справа знаходиться в активній стадії, а рішення очікується в кінці 2018 року.