• In English
 • Результати Дія.Бізнес у 2023 році: розвиток української підприємницької екосистеми в умовах війни
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 05 січня 2024 року о 14:57

  Попри повномасштабне вторгнення, український бізнес розвивається, масштабується та виходить на міжнародні ринки. А національний проект Дія.Бізнес продовжує посилювати підприємницьку екосистему та створювати нові можливості. Протягом 2023 року Мінцифри з Офісом з розвитку підприємництва та експорту за підтримки міжнародних партнерів та соціально свідомого бізнесу реалізували та підтримали понад 3 500 ініціатив, спрямованих на розвиток бізнесу в Україні. Як результат — послугами проекту Дія.Бізнес скористалися понад 72 тисячі українців.

  «Підтримка українського бізнесу — це важливий складник відновлення нашої економіки та розвитку країни загалом. А тому ми комплексно й системно підходимо до розбудови екосистеми підприємництва. Запускаємо зручні та якісні послуги для підприємців, розвиваємо відповідну інфраструктуру й поглиблюємо знання та навички бізнесу. Наше завдання — побудувати країну підприємців. Адже саме за сміливим бізнесом наше майбутнє», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

  Навесні 2023 року Мінцифри та Офіс за підтримки партнерів відкрили два нові центри Дія.Бізнес — у Рівному та Луцьку. Це сучасні та комфортні простори, де українці можуть отримати безоплатні консультації на понад 60 тем, здобути нові знання, взяти участь в освітніх заходах, орендувати простір для проведення власної бізнес-події, а також протестувати продукцію власного виробництва на pop-up локаціях. Зараз центри Дія.Бізнес працюють в 11 містах України та у Варшаві.

  Мережа центрів Дія.Бізнес у 2023 році ініціювала 6 освітніх програм для підприємців та тих, хто планує відкрити власну справу. Учасниками ініціатив стали понад 16 тисяч українців. Загальний грантовий фонд становить 30,7 млн гривень. Навчання за деякими програмами досі триває.

  Крім того, впродовж року Мінцифри та Офіс системно розвивали підприємницьку освіту в межах проекту Дія.Бізнес. Як результат — реалізували понад 2 500 освітніх івентів. Це офлайн-заходи на базі центрів Дія.Бізнес, освітні програми, бізнес-акселератори, вебінарні проекти, міжнародні онлайн-конференції, форуми та інші освітні ініціативи.

  Понад 8 900 тисяч українців скористалися безоплатними консультаціями Дія.Бізнес у 2023 році. Рівень задоволеності послугами становить 92,8%. Найбільше українці зверталися по допомогу щодо оподаткування, юридичних питань, фінансування, покрокового розвитку, а саме складання бізнес-плану, налагодження бізнес-процесів, руху коштів, масштабування, підготовки до подання на грантові програми та виходу на зовнішні ринки.

  У 2023 році разом з партнерами до Маркетплейсу фінансових можливостей додали 130 нових фінансових програм, з яких 56 — для регіонального бізнесу. Серед головних — допомога релокованим підприємствам, мікрокредитування на пільгових умовах та підвищення компетенцій. Наразі для українських підприємців доступно понад 400 фінансових програм для розвитку та масштабування власної справи: кредити, лізинги, гранти, державні та міжнародні програми підтримки.

  Також у 2023 році 830 українців отримали 8,75 млн грн фінансової допомоги для відновлення та розвитку бізнесу в межах трьох грантових хвиль, які були запущені завдяки програмі міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».

  Окремий напрям роботи проекту Дія.Бізнес — інтернаціоналізація бізнесу. У межах проекту українські компанії отримали повний цикл послуг для виходу на зовнішні ринки: аналіз індустрій, консалтингові послуги, освітні програми та допомога з пошуком партнерів за кордоном.

  Впродовж 2023 року в межах проекту Дія.Бізнес Офіс за підтримки міжнародних партнерів реалізував 14 Національних павільйонів України на секторальних міжнародних виставках. Зокрема, на ринках ЄС, США, ОАЕ та Японії. Розкривали експортний потенціал України та презентували продукцію й послуги на міжнародній торговельній арені 129 компаній.

  Завдяки послугам, які надали в межах проекту Дія.Бізнес, український бізнес підписав експортні контракти на суму 352,3 млн гривень. У 2024 році очікують контракти ще на 184,7 млн гривень.

  Консалтинговими послугами з інтернаціоналізації бізнесу скористалися 1 900 українських компаній.

  Аналітичні послуги експортного напряму Дія.Бізнес також мають великий попит серед підприємців. У 2023 році спільно з партнерами експерти Офісу реалізували 99 досліджень зовнішніх ринків на основі міжнародних баз даних Passport Euromonitor, Statista, Mintel. Це, зокрема, індивідуальні, секторальні та фокусні дослідження іноземних країн для українського експорту. Також представили 13 досліджень, у яких проаналізували стан українського бізнесу, експорт і сектори економіки.

  У 2023 році за підтримки міжнародних партнерів реалізували 2 освітні програми з інтернаціоналізації бізнесу — Export Academy 2023 та Rebuilding Task Force, а також 2 освітні програми для консультантів з експорту — Export Consultants Mastery та Export.Academy.Trainers. Учасниками освітніх програм стали понад 600 українців.

  Також у 2023 році Офіс з розвитку підприємництва та експорту став національним контактним пунктом програми ЄС «Цифрова Європа» (2021–2027) в Україні. На фінансування проектів за вказаними та доступними для України напрямами Програми передбачено близько 6 млрд євро. Це важливе досягнення для держави, адже тепер ще більше підприємців зможуть долучитися до міжнародних проектів у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту, суперкомп’ютерів та цифрових навичок.

  «Український бізнес може звернутися до Офісу як до контактного пункту “Цифрової Європи” в Україні та отримати консультації та роз’яснення щодо участі в Програмі. Український ІТ-бізнес, інноваційні простори та освітні заклади відтепер матимуть ще більше можливостей отримати фінансування для свого розвитку», — зазначив директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов.

  Ще одне досягнення року — перемога в європейському конкурсі Business Bridge, де Офіс спільно з партнерами представив проект UkraineReady4EU. Його мета — допомогти малому й середньому бізнесу вийти на Єдиний європейський ринок та налагодити успішну співпрацю з партнерами ЄС. У 2024 році в межах проекту 1 500 підприємств, які постраждали через повномасштабну війну, отримають 3,75 млн євро.

  Детальніше ознайомитися з напрацюваннями проекту Дія.Бізнес можна в річному звіті Офісу з розвитку підприємництва та експорту за посиланням: https://cutt.ly/JwHgw7TF

  Довідково

  Дія.Бізнес — масштабний національний проект із розвитку підприємництва та експорту, ініційований Міністерством цифрової трансформації України в лютому 2020 року. З травня 2021 року проект реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту — державною установою, яка відповідає за розвиток і підтримку українського підприємництва на внутрішньому та зовнішніх ринках.