• In English
 • Революція корпоративного управління в Україні: Проведено перші електронні збори акціонерів
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 21 березня 2024 року о 14:51

  В Україні успішно проведено перші збори акціонерів у електронному форматі через авторизовану Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) електронну систему. Повністю супроводжував цей процес Центральний депозитарій. 

  Збори були проведені 20 березня 2024 року однією з компаній групи МХП. Ці збори стали першими проведеними в історії України електронними зборами акціонерів.

  «Важливо підкреслити значення цього нововведення для нашої компанії та всього бізнес-співтовариства. Електронні збори акціонерів відкривають нові горизонти для ефективного управління та забезпечують відкритість під час прийняття стратегічних рішень. Це ще один крок у нашому стрімкому розвитку, а також підтвердження зобов'язання до інноваційного підходу у корпоративному управлінні. Ми пишаємося тим, що можемо бути першими у впровадженні таких передових технологій, що сприяють ефективності та прозорості нашої діяльності», - зауважила Керівник відділу корпоративного управління МХП Марта Подзізей.

  Електронні збори відкривають нові перспективи для ефективного управління та забезпечують прозорість у процесі прийняття рішень. Це важливий крок у розвитку корпоративного управління та зміцненні довіри акціонерів.

  «Тепер акціонери можуть брати активну участь у важливих рішеннях, користуючись передовими сучасними технологіями електронного голосування. Впровадження електронного голосування в Україні - це важливий, технологічний крок вперед та впевнений рух стандартів корпоративного управління як до європейських, так і до світових. Цей механізм проведення зборів зрозумілий іноземним інвесторам, що може зробити нашу економіку привабливішою для залучення коштів», - зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

  «Діяльність НДУ орієнтована на впровадження технологічних сервісів, а також на реалізацію міжнародних практик в Україні, - коментує Голова Правління ПАТ «НДУ» Олексій Юдін, - Маючи успішний досвід впровадження послуг таких як дистанційні збори та збори власників облігацій, ми сфокусувалися на створенні технологічної платформи для проведення електронних зборів. У результаті більш ніж річної роботи команди НДУ, було запроваджено нову систему Veleten, яка забезпечить практику електронного голосування в Україні і буде основою для інших послуг Центрального депозитарію.