• In English
 • Реформування системи держархбудконтролю – не лише складова програми реформ, але й вимога сьогодення
  Державна архівна служба України, опубліковано 02 жовтня 2018 року о 18:00

  Управління Держархбудінспекції у Рівненській області спільно з Рівненським відокремленим підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування провели семінар-нараду із керівниками об’єднаних територіальних громад Рівненщини.

  Основні питання заходу – практичне застосування повноважень місцевого самоврядування у рамках децентралізації системи держархбудконтролю, передача на місцевий рівень повноважень з видачі дозвільних документів, здійснення держархбудконтролю та прийняття об’єктів в експлуатацію, а також впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві через сервіс «Прозора ДАБІ», взаємодія органів держархбудконтролю з іншими учасниками містобудівного процесу, реалізація механізму легалізації самобудів «будівельна амністія»-2018.

  Заступник начальника Управління ДАБІ у Рівненській області Сергій Рижук зазначив, що на сьогодні відбулися дуже важливі зміни в містобудівному законодавстві: як в базових містобудівних законах, так і в державних будівельних нормах. До того ж створені місцеві інспекції держархбудконтролю, які максимально наблизили відповідні послуги до громадян та суб’єктів господарювання.

  «Реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю – не лише складова програми реформ, але й вимога сьогодення. Управління відкрите для співпраці та надає необхідне сприяння, а також консультативно-методичну допомогу для створення органів держархбудконтролю у складі місцевого самоврядування», – зазначив він.

  Крім цього, увагу присутніх акцентували на основних новаціях у сфері, які з’явилися нещодавно. Зокрема, розповіли про запуск публічної онлайн-платформи «Прозора ДАБІ» з розгляду дозвільних документів, початок роботи повністю автоматизованого онлайн-сервісу з реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта – без участі посадової особи.

  Таким чином, на сьогодні ДАБІ створила новий формат взаємодії з бізнесом та людьми, зокрема, щодо отримання адміністративних послуг у будівництві, що дозволяє забудовникам зручно, швидко та прозоро розпочати реалізацію запланованих проектів.

  Наостанок учасники семінару-наради обговорили особливості практичної реалізації «будівельної амністії», а також необхідність налагодження комунікації між учасниками містобудівного процесу.