• In English
 • Реалізація прав 3 млн українців з інвалідністю не можлива без створення в Україні дієвої безбар’єрності в будівлях та інфраструктурі

  Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

  “Досі понад 3 млн українців, що мають інвалідність, залишаються ізольованими від суспільства, адже більшість громадських закладів та будівель, вулиць і транспорту є повністю недоступними для них. 80% з цих людей є працездатними, проте реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде реальної безбар’єрності”, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе за підсумками засідання Комітету доступності, який відбувся 15 листопада у Мінрегіоні.

  На засіданні Комітету доступності, яке проводив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, за участі Голови Ради «Благодійного Фонду Петра Порошенка» Марини Порошенко, народного депутата Ірини Луценко, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, представників профільних відомств, місцевої влади та громадськості, було обговорено остаточну редакцію проекту майбутніх ДБН, а також проблемні питання щодо впровадження доступності в Україні.

  “Зараз разом з нашим базовим інститутом “КиївЗНДІЕП” ми завершуємо роботу над проектом нових ДБН щодо доступності. На відміну від тих норм, що діють на даний час, вони будуть враховувати потреби всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору чи слуху, а також інших маломобільних груп. Крім того, вони міститимуть деталізовані наочні приклади проектування всіх елементів доступності, якими можна користуватися як інструкцією. Тобто буде зрозумілим і дієвим”, – сказав він.

  Так, зокрема, у новому проекті ДБН пропонується обов’язкове впровадження в інфраструктурі населених пунктів, у житлових і громадських будівлях:

  – безпечних пандусів з правильним нахилом, спеціальних підйомників та ліфтів, універсальних туалетних кабін та інших елементів доступного середовища для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

  – тактильних підлогових смуг, інформаційних покажчиків зі шрифтом Брайля, контрастних позначок та інформаторів, а також аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;

  – технічних засобів інформування, орієнтування та сигналізації, організації субтитрування, сурдоперекладу та додаткових систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

  Нові ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

  Довідково

  Проект нових ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.