• In English
 • Ратифікація Угоди про фінансування Фондом економічного розвитку і співробітництва (EDCF) відкриває можливості для залучення корейського бізнесу для відновлення України, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 22 грудня 2023 року о 11:04

  Верховна Рада прийняла Закон про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея стосовно кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF). Це відкриває можливість для фінансування довгострокових інноваційних економічних проектів та участі корейських компаній у відновленні України. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  «Ратифікована українським Парламентом Угода про фінансування EDCF відкриває шлях до отримання довгострокових та дешевих кредитів, які, в свою чергу, мають сприяти відновленню виробничого потенціалу та створенню нових робочих місць. Це має пришвидшити відновлення України та реалізації низки економічних проектів не чекаючи закінчення війни. Україна планує залучити корейський досвід для повоєнної відбудови і розраховує на те, що корейський бізнес візьме активну участь у відновленні нашої країни, а також на створення нових технологічних виробництв у стратегічно важливих галузях економіки», – наголосила Юлія Свириденко.

  Відповідно до підписаної Угоди, Україна або суб’єкт господарювання – резидент України, що отримав державну гарантію, має право залучити довгострокові кредити під низькі відсотки від Експортно-імпортного банку Кореї через Фонд економічного співробітництва та розвитку (EDCF). На першому етапі такі кредити можуть бути залучені на постачання обладнання.

  А з 2025 року буде можливість залучати інфраструктурні кредити на відбудову. Вже існує домовленість про надання Україні перших 2 млрд доларів США на відбудову у вигляді довгострокових кредитів під низькі відсотки через EDCF.

  Нагадаємо, що церемонія підписання Угоди відбулася 15 вересня 2023 року в присутності Президента України Володимира Зеленського та Міністра земельних ресурсів, інфраструктури та транспорту Кореї Хі Рьон Вона.

  Довідково

  Фонд співробітництва в економічному розвитку (EDCF) заснований Урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву між Кореєю та країнами, що розвиваються. Фонд надає фінансову підтримку країнам-партнерам для їх промислового розвитку та економічної стабільності.