• In English
 • На Рівненщині працює «Простір Інтеграції» для внутрішньо переміщених осіб
  Рівненська ОДА, опубліковано 22 грудня 2023 року о 11:44

  Минулого тижня в Рівному відбулося відкриття «Простору Інтеграції» для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Це безбар’єрний хаб комплексної цільової підтримки в Рівненській області, який служить єдиною точкою входу для постраждалих від війни осіб.

  «Простір Інтеграції» — це фізичний простір, де ВПО знайдуть соціальну, медичну, психологічну, юридичну, гуманітарну допомогу, допомогу з пошуку житла та працевлаштування. Наприклад, тут можна отримати направлення на поселення або гуманітарну допомогу, до психолога або юриста на консультацію, інформацію щодо перекваліфікації та вакансій в регіоні тощо.

  «На сьогодні ми прийняли близько 88 тис. осіб, 50 тис. із яких залишилися жити в області. Для будь-якого регіону 50 тис. осіб — це виклик. Серед тих, хто до нас звертається, є родини з дітьми, літні люди, батьки-одинаки, люди з інвалідністю. Тому ми разом із партнерами відкрили перший в Україні простір, який має всі конче потрібні послуги для ВПО. Тепер кожна внутрішньо переміщена особа швидко отримує все, що їй потрібно, щоб почуватися комфортно», – зазначила заступник голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

  Людмила Шатковська додала, що тільки за перші два тижні вже були результати: «Що більше українців, які нині перебувають у небезпеці, знатимуть про цей Простір, то швидше будуть приймати рішення переїхати, рятуючи, таким чином, життя собі та своїм рідним».


  Довідково

  В «Просторі Інтеграції» надається різнопланова цільова допомога ВПО: інформаційна підтримка, консультації, направлення до профільних служб, гуманітарна допомога тощо. На місці працюють представники ГУ Національної соціальної сервісної служби, в яких можна отримати консультацію або направлення до місць компактного проживання чи громадських організацій, які надають іншу допомогу.