• In English
 • Ратифікація Гаазької конвенції про захист прав дітей – один із пріоритетів Міністерства соціальної політики
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 жовтня 2019 року о 12:13

  Ратифікація Гаазької конвенції про захист прав дітей – один із пріоритетних напрямків діяльності Мінсоцполітики. Про це заявив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський у Женеві під час робочого візиту до Міжнародної організації міграції та участі у Соціальному форумі ООН.

  За словами заступника Міністра, український Уряд до 1 грудня має розробити відповідні рекомендації та активізувати роботу в цьому напрямі. 

  «Ратифікація Конвенції унеможливить використання фінансових схем, які існують сьогодні. Особливо це стосується посередників – перекладачів та довірених осіб, які фактично здійснюють посередницьку комерційну діяльність, заборонену законом», – наголосив заступник Міністра.

  Крім того, як підкреслив Сергій Ніжинський, Конвенція не встановлює пріоритету міждержавного усиновлення, а навпаки вказує, що воно може бути здійснено лише у випадку, коли сім'я для дитини не може бути знайдена в державі її походження.

  «Близько 7 років Україна не може ратифікувати Гаазьку конвенцію про захист дітей щодо питань усиновлення. Даний документ мінімізує ризики кримінальних та комерційних усиновлень», – повідомив Сергій Ніжинський. 


  Додатково

  Зараз 98 країн є учасниками Конвенції, крім України, у тому числі США, Італія, Іспанія, Франція, Канада, Ізраїль, куди здебільшого від'їжджають усиновлені іноземцями українські діти.