• In English
 • Питання дослідження стану волонтерства, особливо в молодіжному середовищі, є актуальним і важливим у світі
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 12 жовтня 2023 року о 21:39

  Питання дослідження стану волонтерства, особливо в молодіжному середовищі, є актуальним і важливим у світі. Про це заявив заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков під час виступу 12 жовтня 2023 року в онлайн-форматі на регіональній консультації щодо обговорення теми наступного випуску глобальної Доповіді про стан добровільності у світі.

  Андрій Чесноков зазначив, що наразі в Україні спостерігається високий сплеск і попит на волонтерську діяльність серед усіх верств населення, і це пов’язано з початком повномасштабної війни росії проти України.

  Особливий внесок у волонтерство здійснює молодь, яка зараз активно працює заради нашої майбутньої перемоги, допомагаючи цивільному населенню, створює інформаційну підтримку України за кордоном та реалізує власні волонтерські проекти серед різних суспільних верств.

  Заступник Міністра поінформував, що одним із основних завдань Мінмолодьспорту є участь у формуванні та реалізація в межах повноважень державної політики у сфері волонтерської діяльності.

  Яскравим прикладом такої діяльності є співробітництво в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерством молоді та спорту України та громадською організацією «Українська Волонтерська Служба», якою започатковано роботу Національної Волонтерської Платформи з метою популяризації та підвищення культури волонтерства серед молоді.

  Національна Волонтерська Платформа є гарним прикладом згуртованої роботи широкого кола молодих людей і організацій, які, завзято займаючись волонтерством, беруть участь у житті країни та допомагають своїм громадам.

  З 24 лютого 2022 року Національна Волонтерська Платформа переорієнтувала свою діяльність та активно допомагає як військовим, так і цивільному населенню, за цей період через платформу понад 3 млн людей дізналися про допомогу під час війни.

  Війна повністю змінила наше ставлення до волонтерства, якщо до цього волонтерська діяльність була важливою складовою суспільного розвитку, основою розбудови громадянського суспільства, то сьогодні в умовах війни, волонтерство в нашому ДНК, від якого залежить майбутня перемога й особистий внесок кожного для її наближення.