• In English
 • МОЗ нагадує: евакуація постраждалих українців та онкохворих дітей на лікування за кордон — безоплатна
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 12 жовтня 2023 року о 21:49

  Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що зараз постраждалі громадяни можуть потрапити на лікування за кордон, до спеціалізованих клінік Європи. Евакуаційні рейси відбуваються щотижня.

  Підлягають евакуації як дорослі, так й діти з важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, що потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги.

  Звертаємо увагу, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ та Єврокомісії, та транспортування на лікування за кордон здійснюються абсолютно безоплатно для пацієнтів. Адже всі видатки за дороговартісне лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

  Збори на лікування є особистою ініціативою приватних осіб та організацій, до яких Міністерство не має стосунку. Таким чином, медична евакуація, транспортування та лікування постраждалих українців за співпраці МОЗ та Єврокомісії проводять на безоплатній основі.

  Детальніше ознайомитися з умовами, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, можна за посиланням. 

  Довідково

  МОЗ України та Європейська комісія за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, підтримки Державної прикордонної служби України, через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформують країни ЄС та ЄЕЗ про потребу в евакуації громадян України. Країни ЄС та ЄЕЗ приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян.