• In English
  • Примусова евакуація дітей з Бахмута: про фізичний примус не йдеться, але відмовитись від евакуації не можна, – Ірина Верещук

    Примусова евакуація дітей з Бахмута: про фізичний примус не йдеться, але відмовитись від евакуації не можнаПро це Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наголосила в ефірі єдиного телемарафону новин. Вона пояснила, що саме з цією метою була прийнята постанова Кабінету Міністрів про примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій.

    Віце-прем’єр-міністр зазначила, що примусова евакуація дітей є додатковим інструментом в межах обов’язкової евакуації, яка наразі діє лише в Донецькій області. Також вона зауважила, що зараз фактично лише Бахмут підпадає під критерії застосування примусової евакуації дітей.

    «Не йдеться про відбирання дітей у батьків. Не йдеться про застосування фізичного примусу. Але юридична особливість примусової евакуації дітей полягає у тому, що принаймні один з батьків не має права відмовитись від евакуації й має супроводжувати дитину під час евакуації», – підкреслила Ірина Верещук.

    «Також слід пам’ятати про статтю 166 Кримінального кодексу, згідно з якою батьків може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за свідоме піддання дитини фізичній небезпеці», – наголосила Ірина Верещук.