• In English
 • Олексій Чернишов у Відні обговорив питання сертифікації, податків, перевірок та підтримки виробників, модернізації інфраструктури
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 16 вересня 2020 року о 15:00

  У рамках візиту офіційної делегації України під головуванням Президента України Володимира Зеленського до Республіки Австрія відбулась спеціальна зустріч Українсько-австрійської змішаної Комісії з питань торговельно-економічних зв’язків з представниками австрійського бізнесу.

  Голова української частини Комісії Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов та Голова Австрійської частини Комісії Генеральний директор з питань економічного розвитку, інновацій та виходу на зовнішні ринки Федерального міністерства цифровізації та економічного розвитку Австрії Флоріан Фраушер обговорили питання інвестицій, перспектив розвитку та подальшої співпраці з представниками австрійського бізнесу. Серед найбільш важливих тем, які обговорили під час зустрічі, були розглянуті питання прозорості щодо сертифікації, податків, перевірок та підтримки виробників, модернізації інфраструктури. Зокрема, компанія Kronospan GmbH закликала вирішити проблемні питання деревообробки в Україні та унормувати законодавчі питання щодо експорту деревини. Австрійська асоціація деревообробної промисловості звернула увагу на важливість забезпечення повного відстеження та законності походження деревини. Представник Austrian Agricultural Cluster наголосив на можливостях інвестицій в аграрний сектор України та запропонував створити технічну сільськогосподарську школу для молодих фермерів.

  Олексій Чернишов відповів на запитання присутніх та підтримав прагнення найбільш потужних австрійських компаній продовжити ефективну співпрацю. Він також підтвердив, що «Україна зацікавлена в тому, щоб співробітництво між нашими країнами вийшло на новий рівень. Ми пропонуємо розглядати Україну як надійного партнера та розвивати різні галузі економіки, пропонуючи інвестиційні можливості в кожному регіоні країни. Таке співробітництво підвищує і рівень роботи національних компаній, адже традиційно Австрія дотримується високих європейських стандартів та пропагує сталий та екологічний розвиток, що є одним із пріоритетів України».

  Голові української частини Комісії австрійська сторона також передала низку звернень від компаній Австрії, які вже працюють в Україні та зацікавлені у поглибленні співпраці. Зокрема, компанія Bauer, найстаріша іригаційна компанія у світі, лідер у галузі технологій, вже реалізувала кілька проектів з питань зрошення та добрив в Україні та висловила намір поставляти в Україну додаткову сільськогосподарську техніку. Компанія Andritz Hydro GmbH за роки співпраці з Україною оснастила кілька гідроелектростанцій сучасним обладнанням та наразі пропонує сучасні технічні концепції та залучення фінансування.

  Під час зустрічі представники компаній розповіли про основні напрямки інвестицій в українську економіку, закликали розвивати спільні проекти та наголосили на важливості удосконалення умов ведення бізнесу в Україні, а також позитивно відзначили реформи, які втілюються. Також представники компаній розповіли про вже реалізовані україно-австрійські проекти, представили наявні напрацювання, окреслили подальші плани розвитку співробітництва.