• In English
 • Прозора ДАБІ – створено відкриту систему розгляду дозвільних документів у будівництві
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 13 вересня 2018 року о 20:24

  Інвестори очікують від держархбудконтролю прозорих умов роботи і завдання кожного працівника сфери забезпечити їх. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час наради, що відбулась 13 вересня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

  За словами Голови Держархбудінспекції, вже проведено необхідні зміни в законодавстві та значну кількість реформ впроваджено в життя. Зокрема, зазнала змін дозвільна система, процедури було спрощено та впорядковано на засадах прозорості, відкритості та доступності. Однак на часі – прийняття жорстких управлінських рішень.

  «ДАБІ веде постійний відкритий діалог з суб’єктами містобудування, у тому числі, із основними інвесторами в будівельну галузь, а отже, економіку країни. Це компанії, що вже реалізують або тільки планують реалізовувати важливі для України проекти. Вони бачать зміни, що відбулися у системі держархбудконтролю, однак вказують і на проблематику», - відзначив Олексій Кудрявцев.

  Зокрема, є випадки, коли забудовники, подавши документи на отримання дозволу чи сертифіката, потрапляють у ситуацію невизначеності, на якій стадії опрацювання їх звернення, намагаються різними шляхами дізнатися результат розгляду чи, що найгірше, прискорити процес. Для вирішення зазначеної проблематики було прийнято рішення запровадити пілотний проект «Прозора ДАБІ: зміна підходів, орієнтир на відкритість, прозорість».

  «Я хотів би, щоб ми зараз побудували систему, яка буде показувати забудовникам, де ваша заява, де ваші документи, яким чином приймаються рішення, і потім розбиратися, у чому виникають проблеми. Ми сьогодні пропонуємо і вводимо новий інструмент, який дозволить показати всю ланку проходження документів забудовником», - відзначив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

  Проект передбачає запуск Відкритої системи розгляду дозвільних документів. Сервіс стосуватиметься об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності). Це буде нова онлайн-платформа, за допомогою якої забудовники зможуть оперативно відслідковувати, на якому етапі розгляду знаходиться їх документація. Після подачі документів до органу держархбудконтролю вже на наступний день в онлайн-режимі можна буде дізнатися вхідний номер та дату реєстрації звернення. А далі, користуючись сервісом, – кінцевий термін розгляду звернення та результат.  

  Олексій Кудрявцев зауважив, що із початком роботи такої системи замовнику будівництва вже не потрібно буде шукати, куди зателефонувати, до кого звернутись, щоб дізнатись, що з його документами. Він зможе отримати цю інформацію в режимі онлайн. Відкрита система розгляду дозвільних документів – це механізм забезпечення прозорості дозвільних процедур у будівництві. Йдучи на цей крок, ДАБІ дійсно переводить свою діяльність у публічну площину. Зазначений сервіс стане своєрідним індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю. Достатньо проаналізувати термін реєстрації документів та час розгляду, щоб зрозуміти чи є зловживання та затягування процесу чи ні.

  За такого формату буде максимально впорядковано дозвільні процедури у будівництві та усунуто корупційні ризики.

  «Ми поставили ціль – відійти від стандартів та штампів минулого, за якими ДАБІ вважалась закритим недоступним органом влади, що з’являвся у «житті» забудовників для затягування видачі документів на будівництво чи виписування штрафів. Сьогодні ми хочемо бути у першу чергу адміністративно-консультативним партнером учасників будівельного ринку, який готовий відкрито обговорювати і вирішувати наявні проблеми», – наголосив Голова Держархбудінспекції.