• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 лютого 2024 року о 12:39

  Доброго дня, шановні колеги, шановні українці.

  Сьогодні проводимо виїзне засідання Уряду. На доручення Президента України працюємо у Львівській області.

  Серед ключових питань — це ситуація з блокадою на кордоні. Готуємо чіткі кроки та конкретні пропозиції.

  З польською стороною плануємо провести прагматичний діалог, і готові до розумних компромісів.

  Одночасно продовжуємо розширювати нашу логістику в інших точках. Морські порти. Дунайські порти. Пункти пропуску з нашими іншими сусідами. Залізниця.

  У січні 2024 року 88% української пшениці ми експортували до ЄС через Чорне море. Це результат роботи нашого морського логістичного коридору.

  Дунайські порти продовжують бити рекорди з точки зору перевалки. Інвестуємо далі в розширення їх спроможності.

  Готуємо групи суден з нашою продукцією по Дунаю. Мова йде про так звані баржеві контейнерні судна, які можуть приплисти в дунайські порти Болгарії, Сербії, Угорщини, Словаччини, Австрії, Німеччини та до румунського порту Констанца.

  Розширюємо співробітництво з Румунією. Наші партнери там довели свою передбачуваність. У січні 2024 року через Румунію транзитом проїхало 1,1 млн тонн зернових. У першій половині лютого вже 0,6 млн тонн.

  Сьогодні Уряд прийме рішення про відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Угорщиною.

  Це пункт пропуску “Велика Паладь — Надьгодош”, про відкриття якого ми домовилися з нашими угорськими колегами. Він буде працювати для пасажирських автомобілів, і це допоможе зменшити черги та прискорить перетин кордону для наших громадян.

  Крім того, ми домовилися, що буде розширена робота ще одного пункту пропуску на кордоні з Угорщиною — “Лужанка — Берегшурань”. Тепер ним зможуть виїжджати порожні фури без обмежень по вазі, а також рухатися пасажирські та вантажні автомобілі з максимальною вагою до 7,5 тонни.

  Дуже важлива історія для нашої країни й безумовний успіх нашої політики нового прагматизму у відносинах з Угорщиною.

  У питанні розширення логістики та нашого експорту працюємо за багатьма напрямами, і це дає результат.

  За об’ємами експорту виходимо на довоєнний рівень. У січні експортували товарів на 3,4 млрд доларів. Це майже 10% зростання проти січня минулого року.

  ***

  Збільшення експорту — це відновлення економіки, це стійкість фінансової системи, це наша здатність фінансувати ключові пріоритети українського бюджету.

  Серед цих пріоритетів перше місце — обороноздатність. Друге місце — соціальні програми допомоги нашим людям.

  Сьогодні Уряд ухвалює рішення про індексацію пенсій з 1 березня цього року.

  Це вже третя індексація за час повномасштабної війни.

  Пенсії буде підвищено майже на 8%. Середній розмір підвищення складе 322 грн, а середня пенсія зросте до 5 717 грн.

  Розмір підвищення вираховується на основі інфляції та зростання середньої зарплати в Україні.

  Індексація торкнеться більше 10 мільйонів наших громадян. 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств, майже 100 тисяч “чорнобильців”.

  Крім того, з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу.

  Також у 2024 році, вдруге поспіль, буде здійснено індексацію найнижчих пенсій.

  Тобто, попри всі виклики, попри всі труднощі, ми продовжуємо підтримувати наших людей. Не просто проводимо індексацію, але і розширюємо її периметр.

  ***

  Так само як наш Уряд підтримує українські родини, так само ми продовжуємо підтримку й українських громад. Це принципова позиція.

  Сьогодні приймаємо рішення про виділення 6,2 млрд гривень на місця.

  Це розподіл додаткової дотації для 6 обласних бюджетів та 430 бюджетів громад. Донецька область, Запорізька область, Луганщина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонщина. Це обласні бюджети, які отримають додаткові кошти.

  Допомагаємо громадам, які цього зараз найбільше потребують з точки зору їх відновлення та фінансової спроможності виконувати зобов’язання перед людьми.

  ***

  Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які фінансово підтримують Україну та допомагають нашому Уряду закривати соціальні програми та інші пріоритети.

  Вчора Україна та Міжнародний валютний фонд на рівні експертів домовилися про 3-й перегляд нашої програми EFF.

  Ми виконали всі структурні маяки МВФ. Провели необхідні реформи та зміни. Очікуємо тепер на рішення Виконавчої ради, завдяки якому Україна отримає від Фонду майже 900 млн доларів.

  Працюємо також над тим, щоб уже в березні отримати перший транш від Європейського Союзу в межах нової програми Ukraine Facility.

  Від Японії сподіваємося отримати цього року нову допомогу. Говорили про це з Прем’єром Кішідою під час візиту нашої делегації в Токіо.

  Посилюємо нашу економіку. Посилюємо фінансову стійкість задля сильної України та нашої перемоги.

  ***

  Наостанок.

  На порядку денному сьогодні маємо ключове рішення щодо створення Національного військово-меморіального кладовища. 

  Затверджуємо порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті. Мова йде про 515 млн гривень, які ми виділяємо на будівництво та функціонування в цьому році.

  Національне військово-меморіальне кладовище стане центральним місцем, де кожен зможе віддати шану полеглим героям нашої Батьківщини. Це буде особливе місце, де перетинаються скорбота, гордість, біль, повага, безмежна вдячність та вічна пам’ять.

  Для Міністерства ветеранів ми ставимо це одним з головних завдань на цей рік.

  Дякую за увагу.

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду