• In English
 • Денис Шмигаль: Працюємо на Львівщині, з польською стороною плануємо провести прагматичний діалог щодо ситуації на кордоні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 лютого 2024 року о 12:46

  Серед ключових питань виїзного засідання Уряду у Львівській області — ситуація з блокадою на кордоні. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Готуємо чіткі кроки та конкретні пропозиції. З польською стороною плануємо провести прагматичний діалог, і готові до розумних компромісів», — підкреслив очільник Уряду.

  Водночас держава продовжує розширювати логістику в інших точках: морські й дунайські порти, залізничне сполучення, пункти пропуску з іншими країнами-сусідами.

  Так, Уряд ухвалив рішення про відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Угорщиною. 

  «Це пункт пропуску “Велика Паладь — Надьгодош”, про відкриття якого ми домовилися з нашими угорськими колегами. Він буде працювати для пасажирських автомобілів, і це допоможе зменшити черги та прискорить перетин кордону для наших громадян», — повідомив Прем’єр-міністр.

  Крім того, за словами Глави Уряду, досягнуто домовленості, що буде розширена робота ще одного пункту пропуску на кордоні з Угорщиною — “Лужанка — Берегшурань”. Тепер ним зможуть виїжджати порожні фури без обмежень по вазі, а також рухатися пасажирські та вантажні автомобілі з максимальною вагою до 7,5 тонни.

  «Дуже важлива історія для нашої країни й безумовний успіх нашої політики нового прагматизму у відносинах з Угорщиною. У питанні розширення логістики та нашого експорту працюємо за багатьма напрямками, і це дає результат», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Також Україна готує групи суден з вітчизняною продукцією для експорту по Дунаю. Мова йде про так звані баржеві контейнерні судна, які можуть приплисти в дунайські порти Болгарії, Сербії, Угорщини, Словаччини, Австрії, Німеччини та до румунського порту Констанца.

  Як зауважив Прем’єр-міністр, за об’ємами експорту Україна виходить на довоєнний рівень. У січні було експортовано товарів на 3,4 млрд доларів. Це майже 10% зростання проти січня минулого року.

  Денис Шмигаль: Працюємо на Львівщині, з польською стороною плануємо провести прагматичний діалог щодо ситуації на кордоні