• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 лютого 2024 року о 14:38

  Доброго дня, шановні колеги, шановні українці.

  Цього року перед Україною стоїть багато викликів в економічній площині.

  Особливий фокус тримаємо на логістиці, експорті та збільшенні іноземних інвестицій.

  Перш за все розширюємо географію нашого експорту. Просуваємо українську продукцію на світовому ринку. Домовляємося про нові зони вільної торгівлі та безмитний доступ наших товарів у різні країни.

  Вчора Україна та Велика Британія підписали документ про продовження режиму безмитної торгівлі. Ніяких мит на експорт українських товарів до Великої Британії ще 5 років.

  Минулого року обсяг торгівлі між Україною та Великою Британією виріс на 20% і перевищив 1,4 млрд доларів. Це сталося, зокрема, завдяки цій угоді.

  Також цього тижня Палата громад Канади ухвалила закон, який дозволяє запустити оновлену Угоду про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

  Президент України підписав її в Канаді минулого року, і завдяки цій угоді буде запроваджено найсучасніший режим лібералізації ринків послуг і здійснення інвестицій.

  Переходимо на принцип роботи "дозволено все, що не заборонено" у відносинах із Канадою. Український бізнес та особливо ІТ-сектор отримають нові можливості.

  Домовляємося про продовження “економічного безвізу” з Європейським Союзом. Це так само про можливість наших підприємців експортувати свої товари до Європи без мит.

  Зараз експорт України до ЄС складає майже ⅔ від загального об’єму. Тому складно переоцінити важливість цієї угоди для українського бізнесу та нашої економіки.

  Перший проміжний крок тут вже є. Європейська комісія рекомендує продовжити “економічний безвіз” до червня 2025 року.

  Цього тижня ми порушували відповідне питання з Високим представником ЄС Жозепом Боррелем під час його візиту в Київ.

  Стратегічне завдання — це закріпити повністю вільний режим торгівлі України та ЄС в Угоді про асоціацію. Працюємо над цим.

  Так само домовляємося з ЄС про продовження “транспортного безвізу”. Українські компанії повинні мати право і надалі виконувати перевезення без додаткових дозволів.

  ***

  Покращення логістики — це також про зручні сервіси на кордоні. Зокрема, продовжуємо масштабувати проект єЧерга.

  З наступного тижня електронна черга для автобусів запрацює на всіх пунктах пропуску з ЄС і Молдовою. Це дозволить швидше перетинати кордон.

  Від початку запуску проекту єЧерга за електронним записом кордон перетнуло понад 40 тисяч автобусів та 725 тисяч вантажівок. Це тисячі заощаджених годин часу для наших людей та українського бізнесу.

  ***

  Відновлення нашої економіки дає нам більше ресурсів для того, щоб посилювати обороноздатність України.

  Цього тижня проекту “Армія дронів” виповнюється перший рік. За цей час ми збільшили можливості виробництва дронів в сотні разів.

  Головне — що ми долучили приватний сектор до виробництва. Більше 200 компаній зараз виробляють різні безпілотні системи. Ми створюємо умови, аби не було бюрократії, аби були ресурси на R&D, аби було більше конкуренції для кращого результату.

  У питанні посилення нашого ОПК нам важливо налагодити системну роботу.

  У цьому напрямку сьогодні створюємо Промислово-оборонний комітет України. Керівник — Прем’єр-міністр України. До складу увійдуть також Міністр з питань стратегічних галузей промисловості, Міністр оборони, Перший віце-прем’єр-міністр з економіки, Віце-прем’єр-міністр з інновацій, Міністр фінансів, голова МВС та голова СБУ.

  Ми також хочемо долучити до роботи комітету виробників зброї, незалежних експертів та фахівців. Наше завдання — вивести український ОПК на новий рівень, сформувати унікальну систему підтримки виробників, дати більше стимулів, збільшити рівень взаємодії з міжнародними компаніями в цій галузі.

  ***

  Ми також запропонуємо долучатися до цієї роботи місцевим органам влади.

  Загалом для нас важливо більше залучати владу на місцях до підтримки оборони нашої країни.

  У свою чергу ми продовжимо надавати українським громадам необхідну фінансову допомогу. У січні цього року перерахували на місця 11,8 млрд грн. Зокрема, 2,5 млрд грн додаткової дотації.

  Залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ станом на 1 лютого цього року становлять 130 млрд грн.

  Важливо, аби ці кошти працювали насамперед для захисту України та наших громадян.

  ***

  Наостанок про виконання наших зобов’язань перед ЄС щодо захисту прав національних меншин.

  Відповідно до профільного закону «Про національні меншини» ухвалюємо Методологію використання мов національних меншин там, де вони традиційно та компактно проживають.

  Йдеться про використання мов нацменшин у наданні публічних та соціальних послуг, у взаємодії з владою, у наданні медичної допомоги та інших сферах.

  Забезпечуємо право національної меншини на розвиток своєї мови та водночас зберігаємо всі переваги української мови як державної.

  Впроваджуємо європейські стандарти, стаємо ближчими до ЄС і розраховуємо на якнайшвидший початок безпосередніх переговорів щодо вступу до Європейського Союзу.

  Працюємо єдиною командою заради перемоги, миру та процвітання України.

  Дякую за увагу.

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду