• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 червня 2024 року о 16:41

  Доброго дня, шановні колеги, шановні українці.

  Обороноздатність і енергетика — два головні питання для Уряду зараз.

  Росія продовжує атаки проти нашого енергосектору.

  Енергосистема цілісна. Однак у системі залишається значний дефіцит. Це означає, що ми можемо виробити менше електроенергії, ніж споживаємо.

  Щоб покращити ситуацію, ми одночасно працюємо з двох сторін.

  Відновлюємо та розширюємо генерацію й одночасно зменшуємо споживання.

  ***

  Щодо відновлення. Ремонти ідуть 24/7. Максимально залучаємо допомогу партнерів. У Фонді підтримки енергетики акумулювали вже 500 млн євро, за які закуповуємо обладнання.

  Цього тижня ми з Європейським банком реконструкції та розвитку підписали меморандум на підтримку енергосектору України на 300 млн євро.

  Сьогодні ми ухвалюємо рішення про залучення ще 30 млн євро від державного банку Німеччини (KfW). Ці кошти підуть на реконструкцію однієї з підстанцій у Львівській області. Це підвищить стійкість нашої енергосистеми та покращить її інтеграцію з європейською.

  Щодо розширення генерації. Зараз робимо ставку на децентралізовану енергосистему.

  Разом із парламентом готуємо законопроект про те, щоб зняти мито та ПДВ на ввезення всього енергетичного обладнання, а також прибрати всі митні формальності.

  Готуємо програму пільгового кредитування на закупівлю енергообладнання як для громадян, так і для бізнесу.

  Розширюємо газову генерацію. Мова йде про газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки, а також про модульні котельні. Й одночасно нарощуємо видобуток газу. За 5 місяців цього року «Нафтогаз» запустив 36 нових свердловин і збільшив видобуток на 10%.

  Спрощуємо всі процедури підключення до мереж та процедури приєднання. Вже є відповідне рішення.

  ***

  Одночасно працюємо над тим, аби зменшити споживання.

  Починаємо з себе. Перед усіма органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії. Ухвалюємо сьогодні відповідне розпорядження Уряду.

  Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території.

  Ми також рекомендуємо правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам зробити аналогічні кроки. Місцевій владі — обмежити вуличне освітлення.

  Бізнес закликаємо також обмежити використання кондиціонерів та іншого енергоємного обладнання, яке не критичне для виробничої діяльності.

  Виняток — не буде обмежуватися використання кондиціонерів у лікарнях та на підприємствах, де кондиціонування повітря є частиною виробничого процесу.

  Я дякую нашим енергетикам.

  Дякую всім, хто відповідально підходить до споживання електроенергії.

  Дякую нашим партнерам, які допомагають Україні в ці складні часи.

  ***

  Ми продовжуємо співпрацю з нашими союзниками на всіх рівнях. Зброя, фінанси, енергетика, торгівля, логістика і багато інших секторів.

  Сьогодні затверджуємо Угоду з Угорщиною, яка дозволить відкрити пункт пропуску "Велика Паладь — Надьгодош" для легкового транспорту та розширює рух транспорту в пункті пропуску "Лужанка — Берегшурань", зокрема для пасажирських перевезень, вантажних перевезень і порожніх фур.

  Також ми виділяємо додаткові 222 млн грн для розбудови прикордонної інфраструктури з Польщею та модернізацію відповідних пунктів пропуску. Зокрема, це стосується закупівлі мобільних сканерів.

  Минулого місяця ми запустили спільний митний та прикордонний контроль у пункті пропуску "Рені" з Молдовою. Прикордонні та митні формальності будуть проводитися тепер лише з української сторони.

  Це прискорить рух транспорту і це частина нашого проекту зі створення зручного коридору перевезень до румунського порту Галац.

  Також завершили модернізацію ще одного пункту пропуску на кордоні із Словаччиною «Ужгород – Вишнє Нємецьке».

  Всі ці кроки — необхідна частина нашої інтеграції до ЄС, а також покращення нашої логістики.

  Працюємо разом заради сильної України, заради перемоги та відновлення.

  Дякую за увагу. Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду