• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 січня 2024 року о 13:04

  Шановні колеги! Шановні українці!

  Розпочинаємо перше у 2024 році засідання Уряду.

  Напередодні та в перші дні нового року Україна зазнала жорстоких атак з боку держави-терориста російської федерації. Лише вчора ворог запустив 135 засобів ураження: шахедів, кинджалів, калібрів, крилатих та інших видів ракет.

  Дякую силам ППО, які знищили більшість повітряних цілей. Дякую українським рятувальникам, поліцейським, медикам, які допомагають людям у наших містах і селах.

  ***

  Українська енергетика знову витримує тест на міцність. Хоча остання атака завдала шкоди енергооб’єктам Київщини, ураження не є критичними. Енергосистема залишається збалансованою, дефіциту потужності не спостерігається, графіки планових відключень не застосовуються. Електропостачання на Київщині відновлено для всіх родин.

  На жаль, останні атаки російських терористів не обійшлися без жертв. Без даху над головою залишилися сотні українців.

  Докладемо всіх зусиль, щоб постраждалі мали змогу відремонтувати своє житло, а в разі потреби — придбали нове. Для цього є дієві інструменти. Зокрема, програма єВідновлення.

  На ремонти житла минулого року держава виплатила громадянам 2,2 млрд грн. Тепер відкрита можливість використання житлових сертифікатів для купівлі нерухомості. Це опція для людей, чиї квартири були цілком зруйновані.

  Цього року українці також зможуть отримати кошти за ремонти, які вони вже зробили раніше.

  ***

  росія має за все заплатити. Зокрема, агресор мусить компенсувати завдану шкоду.

  Тому у 2024 році одне з ключових завдань — це спрямування заморожених на Заході активів рф на українське відновлення.

  Сполучені Штати, Євросоюз та інші країни впритул наблизилися до вирішення цього питання.

  Вже є перші прецеденти змін до законодавств, що передбачають механізми передачі коштів. Наразі важливо це звести в єдину чітку систему, до якої будуть залучені країни ЄС та G7.

  Разом з нашими дипломатами ми постійно працюємо над цим питанням. І очікуємо на позитивні результати вже цього року.

  ***

  Конфіскація російських активів — це посилення нашої стійкості. А також можливе джерело фінансування ключових пріоритетів бюджету.

  З 1 січня в Україні оновилася низка соціальних стандартів.

  Мінімальна зарплата зросла на 6% з 6 700 грн до 7 100 грн. Ще одне її підвищення заплановане на весну.

  Прожитковий мінімум збільшився в середньому на 12%, до 2 920 грн.

  Мінімальна пенсія в Україні підвищилася з 2 093 грн до 2 361 грн. У планах — індексація пенсій з 1 березня.

  Минулого року держава демонструвала зразкове виконання соціальних зобов’язань. У структурі видатків зведеного бюджету соцвиплати займали понад 12%.

  Цьогоріч це також буде одним із наших пріоритетів. Пенсії та допомоги будемо платити вчасно. Маємо внутрішні ресурси, а також підтримку від наших партнерів.

  ***

  Надзвичайно вдячний усім державам та міжнародним організаціям, які допомагали і будуть допомагати Україні.

  42,6 млрд доларів зовнішнього фінансування залучено у 2023 році. З них 27% — це грантові кошти. Лідери підтримки незмінні: Європейський Союз, США, МВФ, Японія, Канада, Велика Британія, Світовий банк.

  Потреби на цей рік — понад 37 млрд доларів. Розраховуємо на ритмічну, стабільну та своєчасну допомогу партнерів.

  Водночас неухильно підвищуємо власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові. Більше 1,1 трлн грн податків, зборів та інших платежів надійшло до загального фонду держбюджету минулого року.

  Всі ці кошти ми спрямовуємо на безпеку та оборону. Понад 750 млрд грн цього року плануємо витратити на виплати військовослужбовцям. Більше 265 млрд грн — на закупівлю, виробництво та ремонт озброєння.

  Тут ключове завдання — збільшення власного воєнного виробництва. Виробничі потужності українського ОПК у 2023 році зросли втричі. Амбітна ціль на поточний рік — зростання ушестеро.

  Це означає більше дронів, більше снарядів, більше патронів та броньованої техніки для наших військових.

  Тож входимо в новий 2024 рік із новими силами. Впевнені у власних можливостях та в солідарності союзників, готові до нових викликів і твердо віримо в нашу перемогу.

  Дякую за увагу! Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду