• In English
 • Прем’єр-міністр: У 2024 році одне з ключових завдань — це спрямування заморожених на Заході активів рф на українське відновлення
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 січня 2024 року о 13:15

  Останні атаки російських терористів залишили без даху над головою сотні українців. Уряд докладе всіх зусиль, щоб постраждалі мали змогу відремонтувати своє житло, а в разі потреби — придбали нове. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня.

  «Для цього є дієві інструменти. Зокрема, програма єВідновлення. На ремонти житла минулого року держава виплатила громадянам 2,2 млрд грн. Тепер відкрита можливість використання житлових сертифікатів для купівлі нерухомості. Це опція для людей, чиї квартири були цілком зруйновані», — відзначив Денис Шмигаль і додав, що цього року українці також зможуть отримати кошти за ремонти, які вони вже зробили раніше.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що росія має за все заплатити, зокрема, компенсувати завдану Україні шкоду. Тому у 2024 році одне з ключових завдань — це спрямування заморожених на Заході активів рф на українське відновлення.

  «Сполучені Штати, Євросоюз та інші країни впритул наблизилися до вирішення цього питання. Вже є перші прецеденти змін до законодавств, що передбачають механізми передачі коштів. Наразі важливо це звести в єдину чітку систему, до якої будуть залучені країни ЄС та G7», — зазначив Денис Шмигаль.

  За його словами, Уряд разом з українськими дипломатами постійно працює над цим питанням, і позитивні результати очікуються вже цього року.

  Прем’єр-міністр: У 2024 році одне з ключових завдань — це спрямування заморожених на Заході активів рф на українське відновлення