• In English
 • Прогрес України в імплементації реформи держуправління заслуговує на високу оцінку сам по собі і в порівнянні, - європейські експерти
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 жовтня 2018 року о 09:22

  Оцінювання сфери держуправління в Україні програмою SIGMA дозволяє говорити про помітний прогрес. Бали, поставлені Україні, в цілому кращі, ніж середні бали західно-балканських держав-кандидатів і потенційних кандидатів на вступ до ЄС.

  До такого висновку дійшли експерти проекту ЄС «EU4PAR» Угіс Сікс і Грегор Вірант, аналізуючи недавно опублікований звіт SIGMA, повідомляє видання «Дзеркало тижня».

  Згадані експертами країни були оцінені SIGMA в 2017 році. Порівнюючи Україну з іншими державами, в яких використовувалася аналогічна методика оцінювання, можна говорити про суттєвий прогрес української системи держуправління.

  «Наприклад, Грузія надихнула Україну на багато змін, проте в сфері формування і координації державної політики Україна набирає таку ж кількість балів або навіть більше за всіма показниками», - відзначають експерти.

  Вони також вказують, що в сфері держслужби та управління людськими ресурсами Україна отримала вищі бали, ніж в середньому західно-балканські держави, а в сфері організації системи центральних органів виконавчої влади бал України набагато вищий.

  Європейські фахівці також відзначають, що виплата ЄС перших траншів бюджетної підтримки в держбюджет України, зокрема у вересні цього року, свідчить про прогрес в реалізації Стратегії реформування держуправління в Україні.

  Як зазначив Міністр Кабінету Міністрів України, голова Офісу реформ Олександр Саєнко: «Ми вперше отримали повне та об’єктивне оцінювання стану справ у сфері державного управління України. І це дуже важливо для ефективного планування реформи держуправління, яку впроваджує Уряд. Ми вже розпочали оновлення Стратегії реформування держуправління, враховуючи численні рекомендації SIGMA. І наступну оцінку SIGMA вже можна використати як оцінювання реалізації оновленої Стратегії».

  На думку експертів, Україна зробила два великих стратегічних кроки до сучасного та ефективного держуправління. У 2015 році був прийнятий і вже виконується закон «Про державну службу». А в червні 2016 року було прийнято Стратегію реформування держуправління України на 2016-2020 роки та План заходів щодо її реалізації, запроваджено рамки координації, контролю і звітності.

  «Це - важливий трамплін для прискорення реформи», - підкреслюють Угіс Сікс і Грегор Вірант.

  У цілому експерти вважають, що звіт SIGMA є стартом і дорожньою картою для подальшого реформування держуправління.

  Довідково

  Програма SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management - програма підтримки вдосконалення управління і менеджменту) - один з престижних аналітичних центрів Європейського Союзу, створений за ініціативи ОЕСР та ЄС. Програма була створена з метою надання допомоги країнам Центральної та Східної Європи у модернізації систем державного управління. Зазначена програма грає ключову роль у підготовці країн-кандидатів до вступу в Європейський Союз.

  Проект ЄС EU4PАR є чотирирічною ініціативою, що спрямована на підтримку створення підзвітного, ефективного та ефективного державного управління в Україні.

  Проект EU4PAR допомагає Уряду України в реалізації Стратегії реформування державного управління на 2016-2020 рр. відповідно до принципів державного управління OECD / SIGMA.