• In English
 • Програми енергоефективності дозволяють змінювати якість послуг і при цьому зменшувати споживання, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 березня 2018 року о 14:53

  Запроваджені Урядом України програми з підвищення ефективності споживання ресурсів – передусім програма «теплих кредитів» дозволяють змінювати якість послуг – через оновлення комунальних мереж і при цьому економити на споживанні ресурсів. Про це в ефірі телеканалу «112.ua» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Глобальне завдання – при підвищенні якості послуг зменшувати споживання ресурсів. Ми говоримо про те, що вартість газу є високою. Людям важко платити, і тут (для здешевлення остаточної вартості послуги) є субсидії. Але важливо не тільки скільки коштує одиниця газу, а який рахунок людина отримує. На це направлена програма «Теплі кредити». На неї направили 400 млн грн, сотні тисяч родин користуються нею», - сказав Глава Уряду.

  Він також нагадав, що цього року в Україні запрацює Фонд енергоефективності з бюджетом в 1,6 млрд грн і можливістю залучення ресурсів з Євросоюзу. Кошти будуть направлені на проекти утеплення будинків, модернізацію мереж. «Ми створюємо нові механізми, за рік-два ситуація буде змінюватися», - додав Володимир Гройсман.

  На його думку, сприяти змінам буде й політика Уряду, направлена на енергонезалежність та повне забезпечення внутрішніх потреб газом власного видобутку. Відтак ціна на газ буде утворюватися всередині країни.

  «Нам буде непотрібний імпорт (газу), - сказав Володимир Гройсман. – Ось ми виграли Арбітраж в Стокгольмі по контрактах 2009 року. Навіщо він нам був потрібний? Ми – газова країна, в якій можна добувати газ і забути про імпорт».

  Програми енергоефективності дозволяють змінювати якість послуг і при цьому зменшувати споживання, – Володимир Гройсман