• In English
 • Програма «Наука заради миру та безпеки» доводить свою ефективність у діалозі Україна-НАТО, - заступник Генерального секретаря НАТО Антоніо Міссіролі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 листопада 2018 року о 17:03

  Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі.

  Йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібербезпеки, економічні та безпекові виклики для України в районі Азовського моря, можливість проведення засідання спільної робочої групи Україна-НАТО з питань науки та довкілля, а також гібридні виклики сучасного світу.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» дає нашим науковим установам можливість співпрацювати та обмінюватися досвідом із найпотужнішими інститутами союзників, вивчати та використовувати найкращі наукові практики задля зміцнення обороноздатності України. «З 2014 року Україна займає передові позиції в Програмі НАТО «Наука заради миру та безпеки» серед країн-партнерів. На сьогодні у нас є 44 наукові проекти, які успішно працюють над вирішенням складних безпекових викликів», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Своєю чергою, Антоніо Міссіролі наголосив, що Програма «Наука заради миру та безпеки» доводить свою високу ефективність у рамках співпраці Україна-НАТО, і таку позитивну динаміку потрібно продовжувати і надалі, додав він.

  Також сторони обговорили безпекову ситуацію в районі Азовського моря. За словами Віце-прем’єр-міністра, Азовське море стало ще одним серйозним викликом для України. Росія створює всі можливі перешкоди для вітчизняних морських портів, що спричиняє значні економічні втрати, а також створює підґрунтя для нових військових загроз. «Україна цінує солідарність європейських держав та швидку реакцію – у формі санкцій проти Росії, однак, переконана, що в ситуації з Азовським морем цього недостатньо», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Програма «Наука заради миру та безпеки» доводить свою ефективність у діалозі Україна-НАТО, - заступник Генерального секретаря НАТО Антоніо Міссіролі Програма «Наука заради миру та безпеки» доводить свою ефективність у діалозі Україна-НАТО, - заступник Генерального секретаря НАТО Антоніо Міссіролі Програма «Наука заради миру та безпеки» доводить свою ефективність у діалозі Україна-НАТО, - заступник Генерального секретаря НАТО Антоніо Міссіролі Програма «Наука заради миру та безпеки» доводить свою ефективність у діалозі Україна-НАТО, - заступник Генерального секретаря НАТО Антоніо Міссіролі