Понад 200 листів від школярів з 8 українських міст надійшло на конкурс «Запроси полярника до себе», який проводить Національний антарктичний науковий центр спільно з МОН.
Найбільше листів було з київських шкіл – майже 90. Понад 10 листів надіслали учні з Білої Церкви та Львова, від 5 до 10 листів – з Харкова, Одеси, Миколаєва, Черкас і Житомира.
Школярі запрошують полярників до себе і через написані листи, і через малюнки, і через аудіо- та відеозвернення. Усі надіслані повідомлення будуть уважно вивчені організаторами конкурсу впродовж найближчих кількох тижнів, а переможців оголосять 30 листопада 2018 року.
Перевагу надаватимуть креативним листам, з логічно та доступно викладеними думками, а також високою та неординарною мотивацією.
Нагадуємо, що 1 жовтня було оголошено конкурс для українських школярів під назвою «Запроси полярника до себе». Щоб долучитися до нього, учням потрібно було до 31 жовтня написати мотиваційний лист, чому саме їх цікавить Антарктида.
До участі запрошували школи Києва, Харкова, Львова, Житомира, Одеси, Миколаєва, Черкас, Білої Церкви. У кожному з цих міст до трьох закладів-переможців завітають учасники українських антарктичних експедицій. Вони розкажуть історії про життя та дослідження на нашій полярній станції «Академік Вернадський», покажуть фотографії, відео з зимівок тощо.
Варто відзначити, що листи надсилали діти не лише з тих міст, де оголосили конкурс, а й з Полтави, Запоріжжя, Умані, Херсона та області, прифронтових регіонів. МОН та антарктичний центр обов’язково врахують це під час наступних конкурсів, щоб в майбутньому полярники могли завітати до якомога більшої кількості школярів.
«Ми дуже вдячні усім учасникам, їхнім батькам, вчителям та усім, хто допомагав дітям втілювати мрію в життя. Ми намагатимемося максимально наповнити зустрічі цікавою інформацією, новими знаннями, даватимемо відповіді на всі запитання учнів. Ми запросимо в школи якомога більше людей, що зимували на станції «Академік Вернадський», працювали там у сезонних загонах. Сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть дітям краще зрозуміти роботу науковців, полегшити вибір майбутньої професії. Наш проект триває», – розповів координатор конкурсу, співробітник Національного наукового антарктичного центру Олександр Савицький.
Раніше стартував проект з залучення школярів до наукових досліджень екології Антарктики, учні допомагають науковцям рахувати пінгвінів.