
Проектантам Вінниччини розповіли про системні недоліки в дозвільних документах на будівництво
Представники Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області взяли участь у семінарі-нараді для проектних організацій регіону. Темою зустрічі стало питання дотримання суб’єктами містобудування, які здійснюють проектування об’єктів, вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Учасниками заходу стали заступник директора Департаменту – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Департаменту ДАБІ у Вінницькій області Лідія Павлюк, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА, начальник управління містобудування та архітектури – головний архітектор області Леонід Гужва, заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Володимир Костенко.
На нараді обговорили системні недоліки в документах дозвільного характеру, які подають замовники будівництва до органів держархбудконтролю Вінниччини. Серед них – надання проектної документації на будівництво не в повному обсязі, відсутність вихідних даних на проектування, розроблення проектної документації відповідно до нормативних актів, що втратили чинність.
Запровадження нового терміну «будівельна амністія» в Україні для об’єктів, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, передусім крок назустріч громадянам та малому підприємництву. Адже узаконенню підлягають індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року, а також будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.
Наостанок розглянули питання зміни концепції здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Нова концепція передбачає відхід від планових та позапланових перевірок об’єктів будівництва, а натомість - запровадження поетапних оглядів основних етапів будівництва. Крім того, пропонується також переглянути систему відповідальності за порушення законодавства в сфері містобудівної діяльності, а саме – спочатку надавати рекомендації щодо їх усунення, а штрафні санкції застосовувати лише у разі невиконання цих вимог.