• In English
 • Про ефективну інклюзію та як її впроваджувати – 400 українських освітян пройшли тренінг ізраїльських фахівців
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 19:28

  400 українських освітян з усієї Україні безкоштовно пройшли тренінг від ізраїльських фахівців з інклюзивної освіти щодо того, як успішно впроваджувати інклюзію, ефективно спілкуватися з батьками та складати якісні навчальні плани для дітей з особливими освітніми потребами. Навчання проводилося упродовж жовтня 2018 року в чотирьох містах України – Києві, Львові, Одесі та Івано-Франківську.

  Усі учасники тренінгу пройшли жорсткий відбір за мотиваційними листами та досвідом роботи – загалом на конкурс подалося понад 2 тис. осіб. Зокрема, навчання проводилось для працівників інклюзивно-ресурсних центрів та вчителів інклюзивних класів.

  «Ізраїльська система інклюзивної освіти будувалася десятиліттями і нині успішно працює. Тому нам, власне, і було важливо отримати саме їхній досвід та передати його українським педагогам. Ми були вражені, скільки охочих виявили бажання взяти участь у тренінгах, тому домовилися з Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV провести подібні семінари і наступного року», - зазначила в.о. директора Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова.

  Ізраїльські фахівці розповіли учасникам, як проводити діагностику системи інклюзивної освіти, а також за яких умов та за використання яких підходів система стає найбільш дружньою до дітей з особливими освітніми потребами.

  Вони також поділилися досвідом про модель інклюзії в їхній країні, як відбувався перехід до неї та про філософію, що лежить в основі інклюзії в Ізраїлі.

  Нагадуємо, що в Україні вже відкрито понад 400 інклюзивно-ресурсних центрів.