• In English
 • Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем українських миротворців
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 липня 2018 року о 09:00

   

         Дорогі друзі!

  Від імені Уряду України та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем українських миротворців!

  З часів становлення незалежної України наші миротворчі контингенти беруть участь в миротворчих операціях під егідою ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій у найвіддаленіших куточках земної кулі. Розпочавши свою діяльність в 1992 році на теренах колишньої Югославії, українські миротворці зарекомендували себе як надійні професіонали високого ґатунку, які здатні виконувати завдання найвищої складності. Сьогодні українські миротворці є одними з найавторитетніших у світі, адже чимало з них мають досвід справжніх бойових дій на Донбасі.

  Слід зауважити, що Україні, яка забезпечила мирний процес у багатьох гарячих точках планети, також необхідна допомога світової спільноти щодо введення миротворчого контингенту у зоні проведення операції Об’єднаних сил. Ситуація ускладнюється тим, що країна-агресор має відмінну від нашої позицію щодо цього питання і постійно блокує це рішення на політико-дипломатичному та міжнародному рівні. Однак ми впевнені, що міжнародний тиск і продумана політика України на міжнародній арені дадуть нам змогу досягти мети.

  Для завершення бойових дій на Донбасі майбутній міжнародний миротворчий контингент під егідою ООН повинен мати широкі повноваження в усій зоні конфлікту і, найголовніше, бути присутнім на російсько-українському кордоні. Упевнений, що будучи озброєними значним досвідом наших миротворців, нам вдасться визначити з нашими партнерами оптимальний для України формат присутності миротворчих контингентів на Донбасі.

  Висловлюю подяку українським миротворцям за неоціненний вклад у забезпечення миру в усьому світі, а також за участь в бойових діях у зоні проведення операції Об’єднаних сил. Бажаю Вам міцного здоров’я, легкої служби та успішного повернення додому живими та неушкодженими.

  З повагою

   Прем’єр-міністр України                               Володимир ГРОЙСМАН 

  Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем українських миротворців