• In English
 • На вихідних у Києві пройшов перший фестиваль «Я МАЮ ПРАВО!», присвячений Дню захисту дітей
  Міністерство юстиції України, опубліковано 04 червня 2018 року о 14:26

  В Києві у рамках святкування Дня захисту дітей пройшов перший фестиваль «Я МАЮ ПРАВО!», присвячений проблемам захисту прав дітей в Україні.

  «Завдяки таким фестивалям діти можуть побачити, що юстиція і захист прав – це не якісь незрозумілі й абстрактні слова. Це те, що стосується кожного з них. Адже коли дитина з самого народження усвідомлює, що таке право і як його захищати – це дає нам шанс побудувати сильну демократичну, правову державу», - наголосив Міністр юстиції Павло Петренко.

  Він подякувати партнерам і всім, хто долучився до організації фестивалю, за створення справжнього свята для дітей та їхніх батьків.

  «Дякую команді Мін’юсту та нашим надійним партнерам з USAID, UNICEF, Київської міської державної адміністрації, Національної поліції та багатьом іншим партнерам цього заходу. Це наш спільний вклад в майбутнє українських дітей та держави», - заявив Павло Петренко.

  Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк повідомив, що цього року відбулася знакова подія – кожна дитина отримала право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто повноцінний адвокатський захист.

  «Дуже важливо, щоб у найскладніших ситуаціях, перед якими постають наші діти, вони мали право на захист», - додав він.

  За словами директора місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц, Україна, відзначаючи День захисту дітей впродовж 20 років, демонструє свою відданість справі захисту прав дітей.

  «Для того щоб і діти, і дорослі могли скористатися правами, вони мають знати про ці права. Особливо це важливо, коли йдеться про права найбільш вразливих громадян – дітей. Це свято – це можливість поглибити поінформованість громадян про права дітей і забезпечити доступ до юридичних послуг, які покликані ці права захищати», - зазначила Сюзан Фрітц.

  Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс у свою чергу подякувала організаторам за проведення фестивалю та Уряду й Міністерству юстиції за роботу в сфері захисту прав людини.

  «Права людини починаються з прав дитини. Сьогоднішня подія – це можливість для дорослих і дітей дізнатися більше про свої права. А також про те, як домогтися дотримання цих прав і захистити їх», - сказала Джованна Барберіс.

  Народний депутат Ірина Луценко наголосила: дуже важливо, щоб найменші громадяни України знали про свої права.

  Вона додала, що разом з Міністерством юстиції депутати створили у Верховній Раді міжфракційне об’єднання «Чужих дітей не буває», куди увійшло близько 100 народних депутатів. За підтримки об’єднання прийнято багато законів, які стосуються запобігання домашньому насильству, збільшення відповідальності батьків, які не сплачують аліменти, отримання додаткового забезпечення батьками хворих дітей.

  «Я дуже вдячна організаторам та міжнародним партнерам за таке яскраве свято для наших дітей. Для нас найважливіше – захистити найменших. Адже ці найменші розбудовуватимуть і боронитимуть Україну», - підкреслила Ірина Луценко.

  За словами начальника київської юстиції Станіслава Куценка, в цей день діти і їхні батьки мають можливість взнати про свої права та механізми захисту цих прав у легкій і невимушеній формі.

  «Міністерство юстиції і юстиція Києва завжди піклуються про те, щоб діти були захищені. Нині багато ініціатив Мін’юсту спрямовані саме на захист малюків, адже діти – це ті, хто прийде на зміну нам, це – майбутнє України», - зауважив він.

  Голова Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України Андрій Бутенко представив переможців Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Я маю право!».

  «Вже 12 років ми проводимо цей конкурс. Однак ми не відбираємо найкращого художника. Ми відбираємо дітей, які вклали душу в свій малюнок. Адже, щоб зробити малюнок про свої права, потрібно щонайменше прийти до батьків і спитати про свої права. Так про права дізнаються не лише діти, а й часто – їхні батьки», - зауважив Андрій Бутенко.

  Він повідомив, що на конкурс було надіслано понад 6 тисяч робіт, з яких 32 було обрано конкурсною комісією. Під час фестивалю автори найкращих робіт отримали грамоти та подарунки.

  У рамках фестивалю на 15 локаціях для дітей та дорослих пройшли квести, ігри та вікторини на правову тематику, майстер-класи, безоплатні юридичні консультації та лекції про права дитини та кінопоказ. Малюки також могли посидіти в машині поліції та дізнатися про правила дорожнього руху.