• In English
 • Пріоритетами співпраці України з OECР будуть боротьба з корупцією, державне та корпоративне управління, інвестиції та бізнес-клімат, – Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 червня 2018 року о 11:29

  Україна інтенсифікує співпрацю з Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECР), а пріоритетами розширеного партнерства стануть боротьба з корупцією, держуправління, корпоративне управління, інвестиції та бізнес-клімат. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко під час церемонії підписання Угоди про подовження дії Меморандуму про взаєморозуміння щодо поглиблення співробітництва 15 червня.

   «Сьогодні ми пролонгували важливий документ - Меморандум про співпрацю з OECР. Я переконаний, що завдяки спільній роботі Україна увійде до клубу найрозвинутіших країн світу», - підкреслив Олександр Саєнко.

  Як відомо, в рамках цього документа сторони зосереджуються на спільній розробці політик у низці важливих галузей, зокрема: боротьба з корупцією; державне управління і врядування; регулювання певних галузей економіки; конкуренція та інші питання, інвестування, конкурентоспроможність, в тому числі в галузях сільського господарства і зеленої економіки;  управління державними підприємствами; мобілізація вітчизняних ресурсів, у тому числі збір податків та вирішення питань, пов'язаних із системою податкового адміністрування; багатогалузевий розвиток; збір, обробка і поширення статистичних даних.

  Так, наприклад, в боротьбі з корупцією ОЕСР надає підтримку Україні в розробці та впровадженні загальнодержавної антикорупційної стратегії та консультації щодо можливих шляхів удосконалення інституційної та нормативно-правової бази та будь-яких оперативних питань з урахуванням відповідних визначених ризиків.

  Крім цього, ОЕСР надає рекомендації стосовно розробки заходів, спрямованих на покращення інвестиційного клімату та залучення прямих іноземних інвестицій, розробку всеохоплюючої стратегії розвитку малого і середнього підприємництва, а також підвищення секторної конкурентоспроможності, у тому числі в галузях сільського господарства і зеленої економіки. ОЕСР також, на рівні консультацій, допоможе Україні досягти підвищення енергетичної ефективності та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.  Цей перелік запланованих сфер співробітництва не є вичерпним і його планується розширювати.

  Міністр Кабінету Міністрів також підкреслив важливість надання ОЕСР Уряду України рекомендації стосовно створення ефективної системи управління державними підприємствами і наразі аналізує цей процес. Перші звіти будуть готові вже в липні цього року.

  «Також ми обговорили з Марі Ківініємі питання роботи координаційної ради в рамках нашого співробітництва та вирішили обов’язково поновити її роботу для реалізації наших планів. До речі, щодо планів, ми домовились спільно оновити план дій в рамках Меморандуму, щоб він повністю відповідав сучасним завданням», - резюмував Олександр Саєнко.

  Нагадаємо, 15 червня Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та заступник Генсекретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Марі Ківініємі підписали Угоду, якою продовжили дію Меморандуму про взаєморозуміння щодо поглиблення співробітництва між Урядом України та ОЕСР.