• In English
 • Приклад Македонії є важливим сигналом того, що двері НАТО відчинені для нових членів, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Прем’єр-міністром Македонії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 04 грудня 2018 року о 18:13

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до м. Загреб (Хорватія) зустрілася з Прем’єр-міністром Македонії Зораном Заєвим для обговорення поглиблення двосторонньої співпраці та подальшої активізації діалогу між країнами.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Республіці Македонії за непорушну позицію щодо суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

  «Росія не демонструє прогресу у виконанні резолюцій ПАРЄ щодо російської військової агресії проти України. Нещодавні провокаційні дії Росії на Азовському морі, фальшиві вибори в Донбасі 11 листопада, жодного прогресу у звільненні українських політичних в’язнів – цей список можна довго продовжувати», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона закликала Республіку Македонію, як дружню країну та кандидата на членство до ЄС, запровадити санкції проти Росії та приєднатися до європейської політики у цьому напрямі.

  Крім того, сторони обговорили спільні виклики та стратегічні цілі, обмін досвідом у протидії втручанням Росії та напрацюваннями на шляху до вступу до ЄС і НАТО.

  Зоран Заєв запевнив, що Республіка Македонія залишається надійним партнером України і підтримуватиме її на всіх міжнародних майданчиках. За його словами, Республіка Македонія, яка нещодавно сама стала жертвою російської операції впливу, розуміє загрози, з якими стикається Україна: «Росія втручалася у внутрішній політичний процес Македонії, проте Македонія продовжує свій рух до членства в НАТО та ЄС».

  Зоран Заєв підкреслив, що Республіка Македонія готова працювати з Україною над посиленням розуміння нових безпекових загроз у Європі.

  Він наголосив, що Македонія має лише один шлях – інтеграція до ЄС та НАТО. «Це єдиний шанс, щоб наші громадяни жили в успішній демократичній державі. Членство в НАТО означає внутрішній мир та стабільність», - зазначив Прем’єр-міністр Македонії. Він висловив сподівання, що і Україна у майбутньому стане членом Альянсу.

  Своєю чергою  Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що приклад Македонії є важливим сигналом того, що двері НАТО відчинені для нових членів.

  Сторони наголосили на необхідності активізації співпраці у різних сферах – від економіки до культури, зокрема, через розробку конкретних спільних проектів.

  Довідково

  У Третьому комітеті 73-ї Сесії ГА ООН (15 листопада 2018 року) Республіка Македонія проголосувала за проект резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». У листопаді МЗС Республіки Македонії висловило стурбованість ескалацією напруженості в Азовському морі, закликало до деескалації та повного відновлення свободи пересування Керченською протокою.

  НАТО готове підписати Протокол про вступ Македонії до Альянсу відразу після завершення процесу зміни назви країни в рамках угоди з Грецією. 2 листопада Уряд Македонії затвердив проект поправок до Конституції, якими передбачається зміна назви країни. Сьогодні, 4 грудня, Парламент Республіки Македонії після триденних дебатів затвердив текст проектів поправок до Конституції, відповідно до угоди з Грецією, про зміну назви. Поправки передбачають зміну назви країни на «Північну Македонію», а також закріплюють відсутність претензій до суверенітету та території сусідніх держав, передбачають збереження ідентичності македонського народу та обов’язки держави щодо підтримки діаспори. Прем’єр-міністр Македонії висловив сподівання, що до кінця січня Парламент підтримає договір з Грецією, а разом з ним і протокол про вступ Македонії в НАТО.

  Приклад Македонії є важливим сигналом того, що двері НАТО відчинені для нових членів, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Прем’єр-міністром Македонії