• In English
  • Прийнято за основу законопроект щодо ринку електричної енергії
    Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 12 листопада 2019 року о 17:33

    Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону України щодо урегулювання питань ринку електричної енергії.

    Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель зазначив, що законопроект дає можливість встановити тарифи для ТЕЦ, які вже розпочали опалювальний період, та передбачає важливі елементи, необхідні на ринку електроенергії. «Законопроект дає можливість виключити дефіцит на ринку електричної енергії», - наголосив Міністр.

    Зокрема законопроектом передбачається недопущення неконтрольованого зростання ціни на електроенергію. Для цього пропонується на період до 1 липня 2023 року надати право Регулятору встановлювати граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони. Також законопроект передбачає врегулювання механізму виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом, недопущення неконтрольованого зростання цін на електричну енергію внаслідок відсутності ефективної конкуренції, забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період шляхом врегулювання питання роботи ТЕЦ в новому ринку електричної енергії тощо.