• In English
 • Прем’єр-міністри України й Естонії обговорили співпрацю у сфері цифровізації та кібербезпеки
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 жовтня 2021 року о 15:14

  У межах робочого візиту до Королівства Швеція Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 13 жовтня провів зустріч із Прем’єр-міністром Естонської Республіки Каєю Каллас.

  Денис Шмигаль підкреслив, що Україна прагне максимально активізації українсько-естонського співробітництва, зокрема в напрямку використання транзитного, логістичного та промислово-виробничого потенціалу, співробітництво у сфері кібербезпеки та цифрової економіки.

  «Цифровізація та електронне врядування є пріоритетом нашої співпраці. Здобутки Естонії у цій сфері визнаються у світі і є для України орієнтиром. Хочу щиро подякувати Естонській стороні за допомогу в реалізації проекту «Держава у смартфоні», — підкреслив очільник українського Уряду.

  У цьому контексті Прем’єр-міністр України подякував Естонії за рішучу підтримку в отриманні Україною членства в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE), що базується у м. Таллінн.

  Денис Шмигаль також наголосив, що Україна й Естонія мають поглиблювати співпрацю в енергетичній сфері.

  «Розвиток відновлюваних джерел енергії, а також посилення енергетичної безпеки сьогодні є ключовими питаннями порядку денного Уряду України. Ми завершили всю технічну частину для приєднання української енергосистеми до ENTSO-E. Це стане важливим кроком до енергонезалежності України», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що напередодні Україна уклала угоду з Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір, що має дати стимул для розвитку зокрема, транзитного й туристичного потенціалу між країнами.

  Прем’єр-міністр України подякував Уряду Естонії за передачу Україні доз вакцини проти COVID-19, частина партії якої адресована особовому складу Збройних сил України. Він також висловив вдячність за надану всебічну гуманітарну, фінансову та технічну допомогу, зокрема в частині реалізації реформ в Україні.

  Прем’єр-міністри України й Естонії обговорили співпрацю у сфері цифровізації та кібербезпеки Прем’єр-міністри України й Естонії обговорили співпрацю у сфері цифровізації та кібербезпеки Прем’єр-міністри України й Естонії обговорили співпрацю у сфері цифровізації та кібербезпеки