• In English
 • Прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо та Президент Європейської Ради обговорили координацію зусиль в напрямку євроінтеграції
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 15:45

  У вівторок, 30 листопада, у форматі Асоційованого тріо відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Глави Уряду Грузії Іраклія Гарібашвілі та Прем’єр-міністра Молдови Наталії Гавріліце з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

  Напередодні шостого саміту Східного партнерства в Брюсселі сторони обговорили координацію зусиль в напрямку європейської інтеграції.

  Як підкреслив Прем’єр-міністр України, країни Асоційованого тріо очікують, що саміт надасть необхідний політичний і стратегічний імпульс для Східного партнерства, підтримає довгострокові цілі ініціативи, а також виправдає очікування як східних партнерів, так і країн-членів ЄС.

  «Ми також сподіваємося на підтримку з боку ЄС наших ключових пріоритетів, включаючи європейські прагнення та європейський вибір, подальшу поступову економічну інтеграцію до внутрішнього ринку Європейського Союзу, а також безпекові питання», — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр України підкреслив, що сторони мають приділяти увагу безпеці в регіоні та загальній стійкості партнерів.

  «Концентрація російських військ біля кордонів України, ситуація в Білорусі та штучно організована міграційна криза посилюють наші аргументи щодо необхідності приділяти більше уваги питанням безпеки, зокрема, для протидії гібридним загрозам», — наголосив Прем’єр-міністр України.

  Країни Асоційованого тріо привітали намір Європейського Союзу зробити 2022 рік роком європейської оборони. За словами Дениса Шмигаля, це відкриє конкретні можливості й для асоційованих партнерів.

  Очільник Уряду України відзначив, що важливо посилити діалог та співпрацю у питаннях безпеки й оборони з країнами-партнерами, заохочуючи їх участь у місіях ЄС.

  На завершення Прем’єр-міністр України подякував Президенту Європейської Ради за активну участь у просування порядку денного Східного партнерства, зокрема, підтримку формату Асоційованого тріо.

  Прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо та Президент Європейської Ради обговорили координацію зусиль в напрямку євроінтеграції Прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо та Президент Європейської Ради обговорили координацію зусиль в напрямку євроінтеграції Прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо та Президент Європейської Ради обговорили координацію зусиль в напрямку євроінтеграції Прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо та Президент Європейської Ради обговорили координацію зусиль в напрямку євроінтеграції